Opava hostí v Městských sadech Vlašim. Jednoduché to mít nebude

14.08.2015, autor Redakce
O P A V A - V krásném prostředí stadionu v Městských sadech se dnes představí Vlašim, celek vedený respektovaným a zkušeným koučem Vlastimilem Petrželou. Blaničtí rytíři překvapili remízou s favorizovanými Českými Budějovicemi, v následujícím kole prohráli na hřišti nováčka z Vyšehradu 1:2. Zápas má úvodní výkop naplánován na sobotu 15. srpna 2015 od 18 hodin.
3.kolo, sobota 15.8.2015, 18:00
3:2
Vlašim Vlašim
Vašek – Pospěch, Simerský, Dvorník,Čelůstka – Metelka (59. Žídek) – Jurečka (79. Grussmann), Janetzký (70. Mrázek), Schaffartzik – Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek

Vorel - Nový, Štochl, Hell (46. Toml), Vondra – Tarczal (40. Vebr), Hašek (78. Brejcha) – Janda, Hronek, Průcha – Nečas. Trenér: Vlastimil Petržela.

Branky: 30. Kuzmanovič, 34. Jurečka, 74. Mrázebk – 26. Janda, 51. Hronek.
Rozhodčí: Jech – Kotalík, Dobrovolný.
ŽK: Jurečka, Schaffartzik - Hell, Hašek, Toml.
ČK: 65. Toml. (Vlašim)
Diváci: 1651
+10+10+10

Domácí měli slabší rozjezd a Janda gólovou střelou zaskočil všechny na stadionu – 0:1. Naštěstí se naši kluci rychle otřepali. Během chvilky se psal úplně jiný příběh. Po skvělém signálu vyrovnával Nemanja Kuzmanovič, hned nato předvedl něco ze svého repertoáru Václav Jurečka, když střelou pod břevno otáčel výsledek na 2:1.

„Měli jsme slabší vstup do zápasu, po zbytečné chybě jsme nechali soupeře skórovat. V dalším průběhu první půle jsme se ale zvedli a výsledek otočili,“ řekl trenér Jan Baránek.

Po přestávce se čekalo, že Opava zasadí soupeři definitivní ránu, jenomže opak byl pravdou. Hronek využil přihrávky od Nového a vyrovnal. „Asi jsme si mysleli, že to půjde samo, jenomže tomu tak nebylo,“ konstatoval trenér. V 65. minutě vyfasoval druhou žlutou kartu Toml a Opava přesilovku využila. Trenérovi vyšlo střídání, jak Žídek, tak Mrázek hru oživili.

Posledně jmenovaný pak po přihrávce Jurečky vstřelil vítězný gól. Domácí mohli vítězství navýšit, jenomže Kuzmanovič i Schaffartzik své tutovky zazdili. „Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Vlašim hrála dobře. Celkově máme sedm bodů, což je výborné, ale dobře vím, že tenhle tým má navíc,“ uzavřel Jan Baránek.