Opava hraje o první místo, dorazí Valcíři. Bereme jen tři body, hlásí Dvorník

23.05.2018, autor Redakce
Opava – Ještě jeden zápas a Fortuna národní liga je pro opavské fotbalisty minulostí. Slezané na domácím trávníku hostí frýdecko-místecké Valcíře. Hosté jako jistý sestupující přijedou hrát už jen o čest. Slezskému FC jde o první místo, aby na něj v klidu dosáhl, musí vyhrát.
30.kolo, pátek 25.5.2018, 17:00
7:0
Frýdek-Místek Frýdek-Místek
Šrom – Simerský, Radić, Svozil – Kayamba, Zavadil, Schaffartzik (62. Zapalač), Kuzmanović, Janetzký (46. Hrabina) – Smola, Puškáč (46. Jursa). Trenér: Roman Skuhravý.

Buček – Gáč, Fukala, Dramé (77. Švrček), Hruška (46. Chvěja) – Biolek, Mozol, Slaninka, Šohaj – Willwéber, Krčula. Trenér: Martin Pulpit.

Branky: 4. a 38. Janetzký, 23. a 53. Kuzmanović, 29. Puškáč, 60. a 81. Smola.
Rozhodčí: Pechanec – Kotík, Hrabovský.
Bez karet.
Diváci: 5352
+51+51+51

Opava zahájila utkání ve velkém stylu a už ve čtvrté minutě se dostala do vedení, když Kayambův centr nasměroval ve vápně nepokrytý Jakub Janetzký z první přesně pod břevno. Pro dvacetiletého hráče šlo o první zásah v sezóně. Následně hostující Buček vychytal v šancích Puškáče a Smolu, avšak ve 23. minutě domácí náskok zvýšili, když Smolův pas propadl až k Nemanju Kuzmanovičovi a ten se zblízka nemohl mýlit.

Dominance SFC pokračovala a po půlhodině hry si Zavadilův centr z rohového kopu našel ve vápně David Puškáč, a nikým nehlídán neměl problém zvýšit na 3:0. Domácí předváděli, jak má hrát mistr, a nakonec přidali do poločasu ještě jednu trefu. Přímý kop Zavadila sice zastavilo břevno, odraženého míče se ale chopil Jakub Janetzký a mezi obránci po zemi pohodlně zakončil.

I do druhé půle, do níž naskočili Hrabina s Jursou, nastoupili domácí aktivněji a velmi brzy přidali pátou trefu. Další skvostný Zavadilův centr našel v šestnáctce nepokrytého Nemanju Kuzmanoviče, jenž hlavou hlavičkou do šibenice zaznamenal osmnáctý zásah sezóny. Po hodině hry navíc opět Zavadil našel ve vápně dalšího spoluhráče, jímž byl tentokrát Tomáš Smola a ten zvýšil hlavou už na 6:0.

Opavští fotbalisté se fotbalem bavili, stejně tak i zaplněné ochozy stadionu. Nakonec hráči v tmavém své příznivce potěšili devět minut před koncem ještě jednou vydařenou akcí, když se Kuzmanovič tentokrát proměnil do role nahrávače, protáhl se do vápna, a jeho pas po zemi nasměroval do sítě druhým zásahem zápasu Tomáš Smola. Opava duel ovládla jasně 7:0, sezónu ve FNL zakončila poprvé v klubové historii na prvním místě a příští rok se zaslouženě po vynikajícím ročníku může těšit na účast v nejvyšší fotbalové soutěži, kam zavítá poprvé od roku 2005.