Opava jede na Slovácko. Máme plán, kterého se musíme držet, velí Dvorník

25.10.2019, autor Redakce
Opava – Další o pokus přerušení černé série je tady. Ta v podání Slezského FC Opava čítá jedenáct zápasů bez vítězství. Nyní se svěřenci trenérů Josefa Dvorníka a Aloise Grussmanna představí v Uherském Hradišti proti domácímu Slovácku.
14.kolo, sobota 26.10.2019, 14:30
Slovácko Slovácko
4:0
Trmal – Reinberk, S. Hofmann, J. Krejčí, Šimko – M. Petržela (62. Kalabiška), Sadílek, Havlík, Navrátil (85. Juroška) – O. Šašinka (81. Hellebrand) – Zajíc. Trenér: Martin Svědík.

Fendrich – Sus, Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik (74. Souček) – Mondek, Zavadil, Šulc, Jursa (46. Zapalač) – Juřena (68. Dedič). Trenér: Josef Dvorník.

Branky: 10. Šimko, 53. O. Šašinka, 64. Kalabiška, 87. Zajíc.
Rozhodčí: Marek – Vlček, Poživil.
ŽK: Krejčí – Schaffartzik.
Diváci: 4076

Zápas začal z obou stran opatrně. Po úvodních minutách přišla první šance a bohužel pro Opavu z ní byla hned branka. Patrik Šimko v 10. minutě procedil po dlouhém auto míč skrz bránící hráče až do sítě Fendricha.

Pak se hra na chvíli uklidnila, znovu zvedl diváky ze sedaček až skákavý pokus Schaffartzika, který ovšem Trmala nezaskočil. Později hrozilo zase Slovácko, které si šanci vypracovalo z rohového kopu, proti Zajícovi ale skvěle zasáhl už zmiňovaný Schaffartzik. Opava mohla vyrovnat z poslední akce prvního poločasu, ale důrazná hlavička Žídka skončila pouze na tyči.

Po pauze mohl vedení Slovácka navýšit Šašinka, ale Fendrich chytal výborně a i na tohoto střelce domácích se vytáhl. Jenže podruhé už souboj stejných hráčů dopadl vítězstvím Ondřeje Šašinky. Nepříliš důrazná dorážka po rohovém kopu zaplula do hostující branky. Slezský FC následně otevřel hru se snahou se zápasem ještě něco udělat.

To s sebou neslo i více mezer v obraně a domácí dokázali hru na riziko potrestat. Centrovaný míč Sadílka se dostal až k Janu Kalabiškovi, který míč dopravil za záda Fendricha. Naděje mohla svitnout po rohovém kopu, jenže nejistý zákrok Trmala se nikomu v pokutovém území Slovácka potrestat nepodařilo. V závěru ještě upravil na konečných 4:0 Tomáš Zajíc. Opavě se v Uherském Hradišti bodovat nepodařilo, příště se o to pokusí doma proti Spartě.

Martin Svědík (trenér 1. FC Slovácko): „Do zápasu jsme vstoupili dobře a vstřelili jsme branku. První půle byla rozháraná, chvíli to bylo dobré, chvíli jsme ztráceli balony a vytvářeli standardní situace pro soupeře. Na druhou stranu jsme tam měli hezké věci směrem dopředu, ale nedokázali jsme zpřesnit finální fázi. Stěžejní byla druhá branka, kde jsme si pomohli ze standardní situace. Po třetí to bylo už v naší moci a čtvrtá byla výborná po krásné kombinační akci. Mám výhrady k nepřesnostem, ale za pracovitost musím mužstvo pochválit. Byl to pracovitý výkon a zasloužená výhra i v obměněné sestavě. Jsem rád, že hráči, co šli z lavičky do základu, se velkou měrou podíleli na výsledku.”

Josef Dvorník (trenér Slezského FC Opava): „Šlo asi o nejhorší zápas, co jsem u týmu. Slovácko vyhrálo zcela zaslouženě, protože jsme nebyli nebezpeční a nebyli jsme schopni eliminovat soupeřovy přednosti. Do první půle jsme nevystoupili dobře, v přechodové fázi byly nepřesnosti, nahoře jsme neudrželi míč. Částečně to jde za mnou, rozestavení a obsazení postů bylo mé pochybení. Ve druhé půli jsme se zvedli, ale dostali jsme branky po standardkách a neměli jsme šanci na úspěch. Je to kdyby, ale kdybychom z šance na konci poločasu dali na 1:1, tak nás to mohlo nabudit a mohli jsme být výsledkově úspěšnější.”