Opava míří do Hradce. Chceme uspět, velí Skuhravý

20.05.2018, autor Redakce
Opava – Před Slezským FC stojí ve Fortuna národní lize poslední dvě kola. Pokud je Opava zvládne, získá jistotu prvního místa. Nyní před sebou Slezané mají první překážku, a tou jsou hradečtí Votroci. Zápas na východě Čech je na programu v neděli 20. května s výkopem ve 13.15.
29.kolo, neděle 20.5.2018, 13:15
Hradec Králové Hradec Králové
1:4
Vízek – Plašil, Kvída, Čech, Urma – Krátký, Janoušek (86. Pajer), Zorvan (46. Eliáš), Martan – Miker (78. Kropáček), Pázler. Trenér: Karel Havlíček.

Šrom – Simerský, Radić, Svozil – Schaffartzik, Janetzký (80. Jurečka) – Kuzmanović, Jursa, Hrabina (63. Stříž) – Puškáč (85. Kotlík), Smola. Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 81. Pázler – 7. Schaffartzik, 14. Kvída (vlastní), 37. Hrabina, 73. Kuzmanović.
Rozhodčí: Houdek – Vlček, Vít.
ŽK: Plašil, Urma – Puškáč, Radić.
Diváci: 1025
+19+19+19

Opavští začali parádně. Hned po sedmi minutách z dálky napřáhl Janetzký, Vízek jeho ránu vyrazil před sebe. Pak se k balonu probil Schaffartzik a fantastickou bombou z rohu šestnáctky propálil domácího gólmana.

Krátce nato Jursa z vlastní poloviny nakopl míč do hradecké šestnáctky, domácí Kvída hlavičkou přeloboval Vízka a Slezané vedli o dva góly. V následujících minutách opavský tým pokračoval v aktivní hře, ale osmělili se i domácí. Pázlerovu ránu ale chytil Šrom.

Pak Opava předvedla skvostnou akci. Schaffartzik po pravé straně vysunul rozběhnutého Kuzmanoviće, který poslal parádní centr do vápna na Puškáče, který hlavou uklidil míč do sítě, ale opavskou radost záhy zrušil ofsajd.

Vzápětí byl blízko gólu i Kuzmanović, jenž se na hranici vápna dostal o odraženému balonu, opřel se do něj z voleje a napálil břevno domácí brány. Srbský borec si vše vynahradil o chvíli později, kdy ladně obešel Urmu, naservíroval balon Hrabinovi, a ten pohodlně skóroval do odkryté brány.

Slezané v rukách třímali luxusní tříbrankový náskok, který ještě navýšili. Nejprve Vízek vychytal chytrý obstřel Jursy, ovšem v 73. minutě Kvída ve vápně fauloval Puškáče a Kuzmanović z penalty přidal čtvrtý zásah Opavy. Pak se čestného gólu dočkali domácí, když Pázler snížil na konečných 1:4. Kolo před koncem soutěže tak má Slezský FC dvoubodový náskok na čele tabulky před Příbramí.

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „Pro nás byl Hradec velká výzva. Ve třech posledních zápasech jsme remizovali, i když si myslím, že jsme vždy měli na tři body. Naše motivace byla asi větší než u domácích. Pomohl nám začátek. Dva rychlé góly určily ráz zápasu, zamávaly by s každým mužstvem. První poločas jsme měli pod kontrolou. Po změně stran bylo na domácích vidět, že se zápasem chtějí něco udělat. Jsem rád, že jsme si odvezli tři body, a v posledním kole tak máme první místo ve svých rukou.“