Opava míří do Třince. Věříme v úspěch, zní z kabiny

15.09.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – Další pikantní souboj nabídne v sobotu Fortuna národní liga. Vedoucí Opava míří na hřiště čtvrtého Třince, ale rozdíl mezi oběma protivníky činí pouhý bod. A aby toho nebylo málo, domácí výběr vede z pozice hlavního kouče v Městských sadech oblíbený Jiří Neček.
8.kolo, sobota 16.9.2017, 10:15
Fotbal Třinec Fotbal Třinec
3:3
Paleček – Ilko (74. Velner), R. Vaněk (74. Celba), Šumbera, Janoščín – Juřena (85. Joukl), M. Čelůstka, Bedecs, Ižvolt – Kateřiňák, Reintam. Trenér: Jiří Neček.

Fendrich – Simerský, Radić (70. Puškáč), Žídek – Schaffartzik, Jursa (90. M. Helebrand) – Zapalač, Kuzmanović, Stříž (57. Kayamba) – Smola, Jurečka. Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 38. Ižvolt, 53. Juřena, 63. Šumbera – 24. Smola, 73. Simerský, 78. Kuzmanović.
Rozhodčí: Ardeleanu – Flimmel, Polák.
ŽK: Janoščin, Celba – Jursa.
Diváci: 702

Opavský kouč musel opět pozměnit základní sestavu, protože kvůli zdravotním potížím neměl k dispozici Hrabinu, Mozola a Zavadila. Kayamba navíc začal na lavičce. Hned na startu vylekal opavské příznivce Fendrich, který vyběhl z brány, ale vzápětí přišel o míč. Získal jej Juřena a posílal jej do sítě, na brankové čáře ovšem zatáhl za záchrannou brzdu Žídek a skvělým zákrokem zabránil gólu.

Ve 24. minutě Slezský FC dočkal úvodní branky. Po pohledné akci, kterou rozjel Jurečka, získal balon Schaffartzik, obhodil si obránce a stál sám před Palečkem. Místo střely volil přihrávku na ještě lépe postaveného Smolu, který zblízka uklidil balon do sítě.

O chvíli později to z dálky zkoušel Jursa, ale jeho pumelice skončila těsně vedle. V závěru první půle udeřili domácí. Juřena pláchl do brejku, přihrál pod sebe na Ižvolta, který poslal míč přesně k tyči a bylo vyrovnáno.

V úvodu druhé půle začala aktivněji Opava. Zpoza šestnáctky natáhl Schaffartzik a jeho ráně scházely decimetry. Třinečtí se v 53. minutě v podstatě poprvé po změně stran dostali na útočnou polovinu, po ostrém centru z pravé strany na přední tyči číhal Juřena a zblízka obrátil skóre.

O deset minut později bylo opavským fotbalistům ještě hůř. Po ideálním sklepnutí se do míče opřel Šumbera a Fendrich neměl šanci – 3:1.

To už byl na hřišti Kayamba, který oživil hru Slezanů, a vzápětí kouč Skuhravý nahradil Radiće útočníkem Puškáčem. Opavští tedy vsadili všechno na ofenzivu a dohrávali se dvěma klasickými obránci. Totální fotbal v podání SFC ale slavil úspěch. Po velkém závaru nejprve zblízka neuspěl Simerský, po dalším závaru ale tentýž hráč procpal míč do sítě a snížil na rozdíl jediné trefy.

Opavští se hnali do útoku a v 78. minutě se dočkali vyrovnání, když Kuzmanović z ostrého úhlu prostřelil Palečka. Slezský FC mohl v závěru ještě strhnout výhru na svou stranu, ale v koncovce mu scházel klid. Zajímavé derby tak skončilo remízou 3:3.

Jiří Neček (trenér Třince): „V prvním poločase jsme byli jaloví, prohrávali jsme osobní souboje. O přestávce jsme si něco museli vyříkat. Chtěli jsme jednoduše, na krajích měla Opava problémy a po pěkných gólech jsme vedli 3:1. Dá se říct, že jsme si je vypracovali solidně. Věděl jsem, že Opava má kvalitu. Závěr jsme dohrávali z posledních sil, hráčům musím poděkovat. Ubojovat bod se Slezským FC je dost dobré, ale pořád si myslím, že jsme měli lépe uhrát nějaký brejk. Remíza je asi spravedlivá.“

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „Z utkání jsem rozpolcený. Bílá a černá je proti tomu slabé přirovnání. Do utkání jsme vstoupili dobře, v první půli jsme dominovali. Hráli jsme, co jsme chtěli. Kromě chyby brankáře jsme domácí k ničemu nepustili, bohužel ovšem nejsme úplně přesní v centrech a průnikových přihrávkách. Jsem rozzlobený z toho, jak jsme se chovali v defenzivě. Za nepříjemného stavu 1:3 ale musím mužstvu vyseknout poklonu, jak si došlo minimálně pro zdramatizování zápasu. Domácí jsme v závěru zamkli, kdybychom zachovali víc klidu, mohlo být veseleji. Bod musíme po průběhu utkání brát, ale myslím, že jsme tady měli na víc.“