Opava míří do Znojma, kouč Skuhravý chce body

26.08.2017, autor Redakce
Opava – Po dvou domácích duelech míří opavští fotbalisté bojovat o body na hřiště soupeře. V neděli 27. srpna se představí na jihu Moravy, přesněji ve Znojmě. V domácí sestavě by neměl chybět rodák z Velkých Heraltic a bývalý hráč Opavy Ondřej Machuča, který ve městě okurek hostuje z Liberce.
6.kolo, neděle 27.8.2017, 19:30
1. SC Znojmo FK 1. SC Znojmo FK
2:1
Veselý – Mezlík, Svozil, Javůrek, Mešaninov – Cihlář, Helísek, Lacko – Štrombach (71. Hladík), Šamánek (80. Chereda), Růsek (73. Teplý). Trenér: Jiří Balcárek.

Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka (67. Stříž) – Schaffartzik – Kayamba, Zavadil (83. Puškáč), Zapalač (73. Jurečka) – Smola, Kuzmanović. Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 61. z pen Šamánek, 85. Teplý – 88. Kayamba.
Rozhodčí: Houdek – Kožár, Kubec.
ŽK: Cihlář, Javůrek, Veselý, Chereda. (Znojmo)
Diváci: 1250

Hned v úvodu zahrozili domácí, když odražený balon napálil Lacko bez přípravy jen těsně vedle levé tyče opavské brány. Na opačné straně se do vzduchu vyšrouboval Smola a jeho hlavička skončila pár decimetrů mimo domácí svatyni.

Opavští pak znovu zahrozili po akci Kayamby, který prostrčil míč na Zapalače. Ten centrem hledal Smolu, jenž číhal u zadní tyče. Na poslední chvíli před ním však odvrátil balon na roh jeden z domácích borců.

K vidění byla jinak oboustranně vyrovnaná partie. V závěru první půle mohl jít Slezský FC do vedení. Centr Kayamby doputoval až ke Smolovi, který zboural gólmana Veselého. Opavský tým pak nekompromisně dopravil míč do sítě, jenže rozhodčí předtím odpískal faul.

Po hodině hry navíc po faulu Simerského na Štrombacha kopali domácí penaltu, kterou s přehledem proměnil Šamánek. Opavští prakticky hned zvýšili ofenzivní snahy a po sérii čtyř rohů měl po centru Hrabiny na hlavě vyrovnání Kuzmanović, jenže rozvlnil jen boční síť brány.

Trenér Slezanů Roman Skuhravý poslal na hřiště třetího útočníka Jurečku a Slezané dál bušili do obranného valu Jihomoravanů. Slibnou šanci měl po brejku Kuzmanović, který si obhodil obránce, navedl si míč ke středu pole a vypustil jedovku, jež minula pravou tyč.

Na závěr přišel na trávník další forvard Puškáč. Okamžitě po jeho příchodu šli Opavští do přečíslení, Jurečka zblízka uklízel balon do poloprázdné brány a domácí obránce za pět minut dvanáct tečoval míč na roh.

Pak domácí podnikli rychlý brejk, Hladík odcentroval na dobíhajícího Teplého, který zblízka hlavičkou zvýšil na 2:0. Opavskou naději o dvě minuty později zachoval přízemní střelou utaženou k pravé tyči Kayamba, leč vyrovnání nepřišlo.

Slezský FC venku prohrál poprvé od listopadu loňského roku, kdy padl ve Varnsdorfu.