Opava míří do varnsdorfské Kotliny. Čeká nás válka, ví Skuhravý

28.04.2018, autor Redakce
Opava – Ještě více se mohou v neděli přiblížit opavští fotbalisté postupu do nejvyšší soutěže. Pardubice totiž padly ve Vlašimi a Slezané mají šanci ve varnsdorfské Kotlině bodový náskok navýšit.
25.kolo, neděle 29.4.2018, 17:00
Varnsdorf Varnsdorf
1:2
Samoel – Rudnytskyy, Zieris, Kouřil, Chlumecký – Durdević (81. Klobása), Bláha (61. Kocourek), Zbrožek (73. Bílek), Ondráček, Dordić – Kozma. Trenér: Zdenko Frťala.

Šrom – Pospěch (46. Jurečka), Svozil, Simerský, Helebrand – Schaffartzik – Kayamba (85. Stříž), Hrabina, Jursa – Kuzmanović, Puškáč (75. Smola). Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 23. z pen. Durdević – 43. Kayamba, 50. Puškáč.
Rozhodčí: Rejžek – Melichar, Vlasjuk.
ŽK: Ondráček, Rudnytskyy, Zbrožek – Kuzmanović, Smola.

Diváci: 982

V opavské sestavě se znovu objevil Zdeněk Pospěch, ovšem jako první zahrozili domácí. Bláha vysunul Ondráčka, který balon posunul na Chlumeckého, ale toho vychytal hostující gólman Šrom. Na opačné straně Simerský vyslal dopředu Kayambu, ten našel Puškáče, ovšem opavský útočník Samoela neprostřelil.

Pak nastal vzruch před bránou Slezanů. Po Bláhově uličce Dordiće fauloval brankář Šrom a rozhodčí Rejžek odpískal penaltu. Míč si připravil nejlepší varnsdorfský střelec Durdević a poslal domácí tým do vedení. Opavští kontrovali akcí Simerského, ale ten hlavičkoval těsně vedle brány.

Slezané se dočkali v závěru první půle. Jursa dlouhým pasem rozběhl Puškáče, jenž poslal přízemní centr do vápna a Kayamba chladnokrevně srovnal. Hned na startu druhého poločasu Opava udeřila podruhé. Po rohu se probil k odraženému míči Puškáč, procpal balon do sítě a otočil skóre ve prospěch Slezského FC – 1:2.

Vzápětí mohl opavský náskok zvýšit Simerský, ovšem hlavičkoval pouze do brankové konstrukce. Slezané kontrolovali těsný náskok, v závěru pak mohli přidat pojistku. Jurečka odcentroval na Jursu, ale ten hlavičkoval mimo tři tyče. Na výsledku už se ale nezměnilo nic, a tak Slezané po výhře 2:1 vezou z Kotliny všechny tři body.