Opava míří na Hanou bez Svozila. Nastoupí poprvé Sus?

13.09.2019, autor Redakce
Opava – Těžký zápas čeká na opavské fotbalisty. Výběr trenéra Ivana Kopeckého se představí v Olomouci. Sigma je v laufu. Doma porazila Teplice, remizovala na Spartě a navíc získala posilu z Dukly v osobě ofenzivního záložníka Pabla Gonzáleze.
9.kolo, pátek 13.9.2019, 18:00
Olomouc Olomouc
2:0
Reichl – Hála, Beneš, Jemelka, Vepřek – Plšek – Pilař (65. Zahradníček), Houska, P. González (82. Texl), Falta – Nešpor (73. Greššák). Trenér: Radoslav Látal.

Šrom – Hrabina, Simerský, Schaffartzik, Žídek – Souček (70. Manzia), Zavadil, Jursa, Sus (60. Stáňa), Mondek (85. Kuča) – Dedič. Trenér: Ivan Kopecký.

Branky: 56. Nešpor, 83. Zahradníček.
Rozhodčí: Machálek – Hájek, Batík.
ŽK: Houska – Mondek, Sus, Souček.

Hanáci začali aktivně a poprvé vážněji zahrozili po čtvrthodině hry. Falta dostal míč do vápna, jenže Plšek napálil balon jen do jednoho z Opavských. Pak pálil Houska, jenže Šrom v bráně Slezanů byl připraven.

V závěru první půle měli Opavští štěstí, když Faltovu tečovanou ránu zkrotil Šrom a poradil si také se střelou Pilaře.

Krátce po změně stran se olomoucký tým dočkal vedení. Poté, co vypálil Gonzalez, Šrom vyrazil míč přímo k Nešporovi, jenž skóroval. Pomezní sudí sice okamžitě signalizoval ofsajd, jenže Machálek gól po konzultaci s VAR uznal.

Z přímého kopu pálil Zavadil, jenže Reichl jeho dělovku zlikvidoval. A pak opavský středopolař pálil nad bránu. Na opačné straně ovšem olomoucký tým dotáhl do zdárného konce brejk a pojistil výhru Sigmy v poměru 2:0. Snížit mohl Simerský, ale z dobré pozice hlavičkoval mimo bránu.

Radoslav Látal (trenér SK Sigma Olomouc): „Čekali jsme to, co tady Opava předvedla. V zápase se Slavií jsme viděli, že její defenziva byla výborná. Opava se v prvním poločase zatáhla do bloku a my jsme s tím měli problémy. První půle nebyla z naší strany dobrá. Pak nám hodně pomohla vstřelená branka. Opava se pak zlepšila, otevřela hru. Měla pár náznaků, ale nám se podařilo jednu akci dotáhnout do krásné branky, a pak už jsme zápas dohráli, i když Opava měla asi dvě šance. Jsme strašně rádi, že jsme momentálně na čtvrté pozici, jen mi je strašně líto, že soupeři měli velkou převahu kotle, a to nejen teď s Opavou.“

Ivan Kopecký (trenér Slezského FC Opava): „Chyběli nám nahoře hráče, když jsme získali balon, a tak jsme byli v prvním poločase stále pod tlakem. Něco jsme si k tomu řekli v kabině a zlepšilo se to. Do inkasovaného gólu jsme Sigmu přehrávali. Byla tam dobrá přechodová fáze, jenže nám chybí finální řešení. Poté, co jsme inkasovali naprosto zbytečnou branku, byly v přechodové fázi dobré věci, ale před bránou soupeře jsme sterilní. Nechci se vymlouvat na absence, ale vždycky jsou znát. Pokud vám chybí Zapalač, Svozil, Šulc, Juřena, Řezníček a další, v tu chvíli se měli ukázat další hráči. Příležitost dostali, nastoupili Souček i Kuča, využili jsme také hráče z dorostu.“