Opava míří na půdu úřadujícího šampiona, bude v Praze loupit?

21.02.2020, autor Redakce
Opava – Pražská Slavia, lídr FORTUNA:LIGY, v letošním ročníku body neztrácí. Jedním z mála klubů, kteří ji v právě probíhajícím ročníku nachytali, byl Slezský FC. Bod za remízu 1:1 trefil na podzim opavský kapitán Jan Žídek.
22.kolo, sobota 22.2.2020, 14:30
Slavia Slavia
2:0
Kolář – Coufal, Tijani, Kúdela, Bořil – Zima – Olayinka (90. Holeš), Ševčík, Stanciu, Provod (66. Masopust) – Musa (72. Tecl). Trenér: Jindřich Trpišovský.

Fendrich – Hrabina (83. Hošek), Rychlý, Hnaníček, Žídek – Zavadil, Řezníček – Dordič, Texl (72. Juřena), Mondek (59. Zapalač), Železník. Trenér: Jiří Balcárek.

Branky: 32. Musa, 84. Tecl.
Rozhodčí: Ginzel – Vinter, Novák.
ŽK: Tijanu – Železník, Rychlý, Hnaníček, Zapalač.
Diváci: 16139
+14+14+14

Opava vstoupila do zápasu zajímavě. Hrabina poslal balon na Železníka, který chtěl najít v pokutovém území neobsazeného Texla, bohužel záměr mu nevyšel. O pár okamžiků později rozehrál Zavadil rychle míč na Dordiče, ten vybídl ke střele Mondeka, bohužel tomu nebylo přáno a bránu netrefil. Slavia začala svého soka mačkat.

Velkou šanci měl Olayinka, jehož dělovku zlikvidoval Fendrich. Hned na to opavská jednička vychytala Provoda. Tentýž hráč měl brzy další tutovku, avšak šťastnější byl znovu Fendrich. Přišla 32. minutě a v ní centr Stancia. Hrabina si nepočínal zrovna nejlépe, míč naservíroval hlavou Musovi, který otevřel skóre. Slavia měla brzy další gólovku. Ale Olayinka ji zazdil, když míč poslal mimo.

Po přestávce nejprve pálil nebezpečně z trestného kopu Provod, pak dali domácí gól, ten ale nebyl Olayinkovi pro ofsajd uznán. Slavia měla častěji míč na svých kopačkách, nejblíže k brance měl střídající Tecl, jenž z dvanácti metrů pálil nad. Tento hráč se nakonec dočkal. Šest minut před koncem si pohrál s opavskou obranou a křižnou střelou zvyšoval na 2:0.

Jindřich Trpišovský (trenér SK Slavia Praha): „Opava potvrdila to, co v prvním jarním kole, kdy se představila jako velice organizovaný, bojovný a sebevědomý tým. V prvním poločase nám hru velice ztěžovali, snažili se být všude včas, přesouvali se dopředu a dostupovali nám hráče. Ze začátku jsme i kvůli změnám v sestavě byli nejistí. Dali jsme gól a měli jsme další možnosti. Šancí bylo v prvním poločase dost, ale hra byla taková dost neurovnaná. Soupeř měl dva zajímavé momenty. Ve druhém poločase jsme začali velice dobře, měli jsme spoustu dobrých přechodových věcí a dali jsme gól na 2:0. Tím, že byl neuznaný, nás to trošku zabrzdilo a Opava ještě změnila rozestavení. Celkově výkon slibný, byla tam spousta lepších věcí než v prvním jarním zápase.“

Jiří Balcárek (trenér Slezského FC opava): „Musím říct, že výkon v prvním poločase se mi stejně jako s Plzní líbil. Dostáváme se s tak silnými soupeři do šancí, které bychom měli proměňovat. Druhý poločas se mi z našeho pohledu už moc nelíbil, byli jsme málo nebezpeční směrem dopředu. Mužstvo potřebuje dobrý výsledek, ale jsem tady šestý zápas a z toho jsme hráli pět proti týmům, které byly na prvním až šestém místě. Nechci říct, že by kluci potřebovali slabšího soupeře, ale potřebovali by se chytit a hlavně konečně vstřelit branku.“