Opava se loučí s Brnem porážkou, nestačila na Bohemians

07.10.2018, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
Brno – Fotbalisté Slezského FC mají za sebou poslední vystoupení v brněnském azylu. V utkání s pražskými Bohemians 1905 museli takřka celou druhou půli odehrát po vyloučení Petra Zapalače v deseti. Navíc po trefě Nečase dotahovali. V závěru mohl srovnat Nemanja Kuzmanović, jenže neproměnil penaltu a Opava padla 0:1.
11.kolo, neděle 7.10.2018, 15:00
0:1
Bohemians 1905 Bohemians 1905
Šrom – Simerský, Schaffartzik (75. Jurečka), Svozil – Hrabina, Zavadil, Kuzmanović, Jursa (81. Janetzký), Zapalač – Kayamba (57. Puškáč), Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

Valeš – M. Dostál, Bederka, Krch, Schumacher – Reiter (75. Juliš) (90. Šmíd), F. Hašek, M. Hašek, Záviška – Nečas (78. Švec) – Yusuf Helal. Trenér: Martin Hašek.

Branka: 68. Nečas (Schumacher).
Rozhodčí: Orel – Blažej, Kříž.
ŽK: Zapalač, Puškáč – F. Hašek, Yusuf Helal, M. Hašek, Juliš.
ČK: 47. Zapalač (Opava).
Diváci: 1382
+14+14+14

Opavští začali poměrně aktivně a do první slibné šance se po šikovném sklepnutí Smoly hnal Kuzmanović, jenže otálel se zakončením, a nakonec ho obránci Pražanů odzbrojili. Krátce nato si se Smola ve vápně otočil s míčem, připravil ho pro Zapalače, který se bez přípravy opřel do balonu a pořádně protáhl brankáře Valeše.

Na opačné straně Reiter poslal vysoký nákop do opavské šestnáctky, Šrom vyběhl ven z brány a balon nečekaně vyboxoval před sebe. Filip Hašek pohotově vypálil zpoza vápna, jenže netrefil opavskou svatyni. Vzápětí Záviška ve slibné pozici přeloboval Šroma, jenže míč se snesl síť.

V závěru první půle Zapalač propadl před šestnáctkou, Reiter poslal míč pod sebe na Závišku, který jen těsně minul zadní tyč opavské brány. Na druhé straně ukončil závar Slezanů Kayamba, jenž to zkusil technicky a jeho povedený obstřel Valeš tak tak vytěsnil mimo bránu.

Na startu druhé půle schytala Opavu pořádně studenou sprchu. Hned ve 47. minutě Zapalač stáhl těsně před vápnem Reitera, po druhé žluté kartě viděl červenou a zápas pro něj skončil. Pak Kuzmanović vysunul rozběhnutého Kayambu, který přesprintoval protihráče, jenže v rozhodující chvíli si míč předkopl a Valeš ho schoval v rukavicích. Pak parádně vypálil Hašek a jen o pár decimetrů minul horní růžek opavské brány. Šrom by vzduchem asi plachtil marně. Následně Schumacher v pádu poslal ostrý centr na přední tyč a Nečas propálil Šroma.

Opavští mohli srovnat, jenže Zavadilův skvělý centr odvrátili hosté na roh a střídající Janetzký pálil z hranice šestnáctky vysoko nad bránu Bohemians. V 86. minutě měla Opava jedinečnou šanci srovnat. Filip Hašek v šestnáctce sundal Smolu a sudí Orel odpískal penaltu pro SFC.

Míč si nachystal kapitán Kuzmanović, jenže selhal. Balon kopl ležérně doprava a Valeš pohotovým skokem zlikvidoval střelu srbského útočníka. V nastavení ještě Zavadil pěknou ulicí rozběhl Hrabinu, ten posadil míč na hlavu Jurečky, jenže ten poslal balon nad břevno. Opavští se tak s brněnským azylem loučí porážkou 0:1.

Ivan Kopecký (trenér Slezského FC Opava): „V prvním poločase soupeř bránil a čekal, co uděláme. Drželi jsme balon, ale měli jsme problém dostat se do šestnáctky. Navzdory tomu jsme měli dva slibné střelecké pokusy – střelu Petra Zapalače, a pak to samé v případě Joela Kayamby. Hosté měli pár brejkových situací, ale oboustranně to bylo spíše bez velkých šancí.

Druhou půli jsme si zkomplikovali vyloučením Petra Zapalače, protože soupeř v tu chvíli ožil. Až na jednu situaci, kdy jsme inkasovali, to ale kluci odbránili dobře. Po přeskupení řad jsme ožili, Joel Kayamba šel sám na bránu. Měli jsme i penaltu, Vašek Jurečka hlavičkoval těsně nad bránu. Je to velká škoda. Myslím si, že je to docela krutý výsledek. Remíza by zápasu slušela víc.“

Martin Hašek (trenér Bohemians Praha 1905): „Jsem rád, že Opava už nebude hrát tady, protože hrát na neutrální půdě před hrstkou lidí není dobrý pro produkt FORTUNA:LIGY. Radši bych hrál v Opavě. Do zápasu jsme šli s obrovskými problémy. Máme nahromaděné zraněné hráče. Těch zdravých jsme měli minimum. Vsadili jsme na to, že půjdeme do vedení, a kdyžtak to nějak ubráníme.

Kdyby šli domácí do vedení, měli bychom obrovský problém. Pozorně jsme bránili a chodili jsme do rychlých brejků. Pak jsme dali po krásné akci gól a hráli jsme asi dalších pět minut. Od té doby to byl strach o výsledek. Byl jsem strašně naštvaný na hráče za projev. Na druhou stranu, v jakém stavu jsme, to má i určitou logiku. Pak jsme udělali ještě nesmyslnou penaltu. Ztratit dva body proti deseti, to bych rozdýchával fakt těžko.“