Opava splnila roli favorita, Smola hattrickem srazil Jeseník

19.07.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Jeseník – Fotbalisté Slezského FC první soutěžní zápas zvládli. Byť v prvním kole MOL Cupu na půdě divizního Jeseníku prožili složitý první poločas, po změně stran útočník Tomáš Smola dvěma zásahy zlomil domácí odpor. Slezané nakonec zvítězili 4:2 postupují do druhého kola poháru
1.kolo, středa 19.7.2017, 17:00
FK Jeseník FK Jeseník
2:4
Červenka – Keltner (78. Řezníček), Karakasidis, Macura, Vavrač – Kysela, Žák (59. Bříza), Mlynář, Woitek (84. Plhák) – Navrátil, Furik. Trenér: Josef Zbýňovec.

Lasák – M. Helebrand, Simerský, Radić, Čelůstka – Schaffartzik – Kayamba, Mozol (59. Zavadil), Zapalač (87. Stříž) – Smola (72. Puškáč), Kuzmanović. Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 25. Navrátil, 62. Mlynář – 8., 48. a 52. Smola, 79. Kuzmanović.
Rozhodčí: Dubravský – Antoníček, Pochylý.
Diváci: 670

Opavští začali skvěle. Už po osmi minutách Mozol z dobré pozice klidně mohl pálit, ale povedeným centrem našel ještě lépe postaveného Smolu, který přesnou hlavičkou k tyči otevřel skóre.

Na opačné straně zahrozili domácí, když se po rohu probil k odraženému míči Woitek a jeho projektil zatřásl břevnem opavské brány. Ve 25. minutě se Jeseník dočkal. Navrátil po rychlém brejku upláchl na pravé straně hřiště a skvěle přeloboval Lasáka – 1:1.

Po půlhodině hry mohl vrátit Slezskému FC náskok Mozol, který pohotově pálil po přihrávce Kayamby, jenže Červenka jeho ránu vytěsnil na roh. V závěru pak Opavu čekaly horké chvilky, ale s pomocí výtečného Lasáka, jenž například zlikvidoval jedovku Navrátila, se šlo do kabin za stavu 1:1.

Opavský favorit ovšem hned na startu druhého poločasu dvakrát udeřil. Ve 48. minutě po Zapalačove střele získal balon Kayamba, poslal jej do vápna Smolovi a ten vrátil Slezanům těsný náskok. Tentýž borec pak po přihrávce Čelůstky završil hattrick a zdálo se, že je rozhodnuto.

Po hodině hry ale z dálky napřáhl domácí navrátilec Mlynář a fantastickou střelou se trefil přesně do šibenice – 2:3. Definitivní pojistku mohl přidat Kayamba, svůj rychlý průnik ale zakončil nepovedeným lobem mimo bránu. O chvíli později se ovšem prosadil Kuzmanović a upravil na konečných 4:2.

Jméno opavského soupeř pro druhé kolo MOL Cupu zatím není známo. Rozhodne o něm los.