Opava to na Boleslav umí, Slezanům ale bude chybět Kayamba

17.08.2018, autor Redakce
Opava – Půjdou opavští fotbalisté v sobotu ve městě škodovek ve šlépějích historie? Pokud ano, nemusíme se ničeho bát. Slezský FC Opava se zatím s Mladou Boleslaví utkal třikrát. Bilance? Dvě vítězství, jedna remíza.
5.kolo, sobota 18.8.2018, 17:00
Mladá Boleslav Mladá Boleslav
6:1
Šeda – Pauschek, Král, Chaluš, Keresteš – Hůlka (73. Kateřiňák), Takács – Konaté, Ladra, Jaroslav Diviš (65. Přikryl) – Komličenko (81. Mareš).

Fendrich – Hrabina, Svozil (52. Smola), Helebrand – Jursa, Radić, Kuzmanović, Schaffartzik, Zapalač (83. Janetzký) – Jurečka (70. Řezníček), Puškáč.

Branky: 2. Komličenko, 21. Komličenko (Takács), 44. Takács, 53. Takács, 58. Komličenko (pen.), 67. Ladra (Komličenko) – 26. Helebrand (Zapalač). Rozhodčí: Ardeleanu – Hrabovský, Vít.
ŽK: 74. Schaffartzik (OPA).
Diváci: 3100
+16+16+16

Opavě se nepovedl vstup do utkání, sice se jako první vydala do útoku, ale z následné protiakce ve 2. minutě inkasovala. Po chybě opavského hráče se domácí rychle vrhli do útoku ve třech hráčích, Diviš vyzval ke skórování osamoceného Ladru. Jeho střelu Fendrich vyrazil k dobíhajícímu Nikolaji Komličenkovi, který už snadno uklidil míč do sítě – 1:0. Opava se snažila o vyrovnání, místo toho však ve 21. minutě přišla druhá inkasovaná branka. Takács předskočil statického Schaffartzika, následně vyslal dopředu povedeným pasem Nikolaje Komličenka, který skóroval již podruhé v utkání – 2:0.

Slezan snížil o pět minut později, když využil svůj útočný nápor. Po rozehrávce rohového kopu domácí neuhlídali Matěje Helebranda, který i v pádu dokázal propasírovat míč za záda brankáře Šedy – 2:1. Tři minuty po snižujícím gólu mohlo přijít vyrovnání. Z poměrně velké vzdálenosti se odhodlal vypálit Nemanja Kuzmanović, pěkně zakroutil míč směrem do branky a domácí gólman zakročil až na poslední chvíli. Další šanci na srovnání měl ve 40. minutě Puškáč, který šel do samostatného úniku po chybě Mladé Boleslavi v rozehrávce, jenže i tentokrát byl Šeda úspěšný. Místo vyrovnání přišlo minutu před konce prvního poločasu navýšení vedení Středočechů. Slezané ovládali hru, domácí se vydali do ojedinělého útoku, ze kterého udeřili. Komličenko si vyměnil balon s Konatém, přízemní střelu vyrazil Fendrich do míst, kde se nacházel Ladislav Takács, jenž se z dorážky nemýlil – 3:1.

Sedm minut uplynulo z druhého poločasu, když zůstal na trávníku ležet Jaroslav Svozil, který byl následně nahrazen Tomášem Smolou. Po střídání Opava počtvrté v utkání inkasovala, po Kerestešově rohu vznikl závar na zadní tyči, nejlépe se v něm zorientoval Ladislav Takács, jenž nadvakrát uklidil míč mezi tři tyče – 4:1. O pět minut minut později Mladá Boleslav znovu udeřila, po nahrávce od Ladry se prodral do vápna Konaté, ten byl podražen brankářem Fendrichem, za což hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu nařídil pokutový kop. Jeho exekuci si vzal na starost Nikolaj Komličenko, ten nedal svou prudkou ranou brankáři šanci, a zkompletoval tak hattrick – 5:1.

Nepříznivý výsledek mohl zmírnit Tomáš Jursa, ke kterému odrazil Smolův centr Král, jeho střela z první ale skončila těsně vedle tyčky. Naopak Mladá Boleslav zakončovala znovu v 67. minutě přesně mezi tři tyče. Domácí se dostali do rychlého brejku, Komličenko si počkal na z druhé vlny dobíhajícího Tomáše Ladru, který se díky rychlé kličce zbavil bránícího hráče a přízemní střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Fendricha – 6:1. Další inkasované brance zamezil parádním zákrokem opavský gólman, jenž ránu Přikryla po rohovém kopu vyrazil konečky prstů. Gólman Slezanu musel v závěru řešit ještě několik velice zajímavých šancí Mladé Boleslavi, míč už za svá záda ale nepropustil.

Josef Weber (trenér FK Mladá Boleslav): „Fanoušci si výhru potřebují užít a klukům skandovaným potleskem vzkázali, že podobné výkony chtějí vidět častěji. Tak snad je budeme opakovat. Komličenko má obrovský potenciál, je produktivní, na svou výšku i hodně rychlý a technicky zdatný. Proto řeší situace správně, ukázal to při druhém gólu, kdy fantasticky převzal míč a zakončil přes gólmana. Ale musí ještě více pracovat pro mužstvo."

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „Od 20. minuty jsme byli lepším mužstvem, snížili jsme, měli další dvě šance, které měly skončit gólem a zápas mohl vypadat jinak. Ale pak jsme po další zvláštní situaci dostali gól na 3:1. Druhý poločas už jsme nebyli na hřišti a domácí to měli dost jednoduché. Celý zápas jde za mnou jako za trenérem. Teď se ukáže, jak jsme silní. Proto kvituji, že je to 1:6 a ne třeba jen 1:3, protože když dostat do držky, tak pořádně. A sám jsem zvědavý, co to s námi udělá v dalších zápasech.“