Opava urvala výhru v Prostějově, Puškáč se blýskl dvěma góly

19.04.2017, autor Redakce
Prostějov, Opava – Fotbalisté Slezského FC ukázali, že venku na jaře zkrátka umí. Vyhráli také ve třetím utkání na hřišti soupeře. Nyní si Opavští odvezli plný počet bodů z trávníku posledního Prostějova.
23.kolo, středa 19.4.2017, 17:00
Prostějov Prostějov
2:4
Halouska – Hirsch, Malý, Schuster, Rus – Alaverdašvili (80. Čtvrtníček), Pančochář (86. Machynek), Skwarczek, Fládr, Hladík – Píchal. Trenér: Miroslav Takáč.

Fendrich – Helebrand (67. Smola), Simerský, Žídek, Čelůstka – Schaffartzik – Jursa, Mozol (64. Kuzmanović), Zapalač (80. Hrabina) – Jurečka, Puškáč. Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 25. Skwarczek, 63. Rus – 13. a 88. Puškáč, 71. Žídek, 75. z pen. Schaffartzik.
Rozhodčí: Klíma – Poživil, Batík.
ŽK: Rus, Alaverdašvili, Skwarczek – Mozol.
Diváci: 300

Slezané vstoupili do utkání výborně. Svého soupeře přehrávali a aktivita přinesla opavskému týmu první úspěch. Uběhlo jen 13 minut a Puškáč, který se poprvé objevil v základní sestavě SFC, otevřel povedenou hlavičkou skóre utkání.

Domácí ale brzy zareagovali. Píchal se Skwarczekem unikali na Fendricha. Se střelou prvně jmenovaného si opavský gólman poradil, na dorážku Skwarczeka už byl ale krátký a skóre bylo srovnáno.

Ještě hůře bylo Opavě po hodině hry. To po centru z levé strany prostřelil Fendricha Rus a poslední celek druholigové tabulky vedl 2:1. Slezané chvíli sbírali síly, a pak to přišlo. V 71. minutě srovnal kapitán Žídek a čtyři minuty nato z penalty na Kuzmanoviće vrátil Slezskému FC těsný náskok tradiční exekutor penalt Schaffartzik – 2:3.

Srovnat mohl Hladík, jenže z dobré pozice nevypálil přesně. Naopak Opavští přidali z brejku pojistku. Smola z pravé strany vysunul Puškáče, který si před Halouskou počínal mazácky a svým druhým gólem v utkání upravil skóre na konečných 4:2 pro Opavu.

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „Do zápasu jsme vstoupili výborně. Byli jsme jasně lepší, silní v kombinaci. Dostali jsme se do vedení, soupeře jsme přehrávali, ale chybou v rozehrávce jsme domácím nabídli šanci. Od té doby to pro nás byl strašně těžký zápas. Nešly nám nohy a domácí nadšeně bojovali. Byli jsme stejně jako v posledních zápasech trošičku nepřesní. Těžkou situaci za stavu 1:2 jsme ale zvládli. Klobouk dolů před kluky, že to dokázali otočit. Zápas jsme výsledkově zvládli. Jsme rádi za tři body, ale nerodily se lehce.“