Opava v generálce vyhrála v Třinci

23.07.2022, autor Redakce
Opava – Slezané k poslednímu přípravnému utkání před začátkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali do Třince. V závěru zápasu vystřelil Opavě výhru střídající Doleček. Opavští se tak na začátek ligy naladili vítězně.
příp., sobota 23.7.2022, 10:15
Fotbal Třinec Fotbal Třinec
0:1
Hasalík (46. Kerl), Hýbl, Jursa, Samiec (52. Holík), Brak, Straňák, Kania, Habusta, Machuča, Omasta, Kateřiňák

Číž – Kadlec, Bílek, Janoščín, Kopečný – Macháček, Rychlý (65. Gorčica), Dostál (46. Rataj) (80. Janjuš), Pikul (72. Doleček), Šigut – Kramář

Branky:Doleček (Opava)

Opavští si svou první gólovou příležitost vypracovali v 6. minutě. Pikul dokázal najít na zadní tyči Šiguta, který však v obležení třineckých obránců nedokázal přesněji zamířit. Jeho pokus tak jen těsně minul tyč třinecké brány. Opavští v začátku utkání dělali soupeři velké potíže svým napadáním a prací bez balónu. K vážnějšímu ohrožení brány to však nevedlo. Ve 20. minutě mohla vyústit série rohových kopů ke vstřelení první branky utkání. Po sehrání jednoho z nich se do zakončení dostal Kadlec. Jeho pokus však mířil nad třineckou bránu. Opavský tlak se neustále stupňoval. Ve 23. minutě se po nenápadné akci dostal k hlavičce Kadlec. Jeho zakončení hlavou však svůj cíl nenašlo. K prvnímu většímu ohrožení brány se Třinec propracoval ve 29. minutě. Střelu Kanii z hranice velkého brankoviště si ale Číž pokryl. Ve 30. minutě se od zakončení dostal Kopečný, ale jeho pokus Hasalík zlikvidoval. Ve 38. minutě se o slovo přihlásili třinečtí. Tvrdou střelu zpoza šestnáctky ale Číž likvidovat nemusel. Více toho v prvním poločase k vidění nebylo, a oba týmy tak do kabin odcházely za stavu 0:0.

První šanci druhého poločasu si vypracoval Třinec. V 50. minutě na zadní tyči hlavičkoval Kania. Jeho pokus ale naštěstí pro opavské mířil jen vysoko nad. O minutu později mohl síť rozvlnit Šigut. Jeho střela na vzdálenější tyč trefila jen brankovou konstrukci Haslíkovi brány. Do dalšího zakončení se dostal také Pikul, který si šikovně navedl míč na střed. Jeho rána ovšem mířila až příliš vysoko a mezi tři tyče se nevešla. Nově příchozí Holík se poprvé představil v 57. minutě. Jeho střela ale Čížovu bránu neohrozila. V 58. minutě se do dravého průniku pustil Pikul, který chtěl ještě vylepšit střeleckou pozici pro Šiguta. Jeho přihrávka už ale byla navíc a Šigut se tak k zakončení nedostal. Největší šanci na vstřelení branky měl v 62. minutě Šigut, kterého na zadní tyči našel Kopečný. Jeho pokus pohotovým zákrokem zneškodnil Kerl, který v poločase nahradil Hasalíka v třinecké bráně. K dalšímu ohrožení opavské brány se dostali třinečtí až v 70. minutě, kdy zahrávali standardní situaci zpoza hranice velkého brankoviště. K její exekuci se postavil Machuča, který se pokoušel obstřelit postavenou zeď. Jeho střela ovšem jen přelétla Čížovu bránu. V 73. minutě se po nástřelu před bránu od Kramáře snažil prosadit Rataj. Jeho teč však Kerl dokázal na dvakrát zneškodnit. Největší šanci měli třinečtí v 75. minutě, když se po podklouznutí Janoščína ocitnul Holík sám před Čížem. Ten ale pohotovým výběhem znemožnil zakončení a Janoščín obranným zákrokem situaci vyřešil a uklidil míč do bezpečí. V 80. minutě se už opavští dočkali vstřelené branky. Kopečného centr z pravé strany za Kerlova záda uklidil Doleček. Více už se v závěru zápasu nestalo a opavští tak svou přípravu na podzimní část sezony zakončili vítězně.