Opava v přestřelce srazila Slovácko, postup trefil Schaffartzik

11.10.2016, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Uherské Hradiště, Opava – Neskutečnou zápletku, velké drama a postup Slezského FC. To nabídlo třetí kolo MOL Cupu v Uherském Hradišti. Prvoligový favorit šel sice v první půli do vedení, po změně stran ale Žídek s Jurečkou otočili skóre a Slovácko bylo rádo, že v závěru srovnalo. V prodloužení pak přidali domácí třetí gól, Jursa však vyrovnal a Schaffartzik trefou z penalty nasměroval Slezany do čtvrtého kola!
3.kolo, úterý 11.10.2016, 18:00
Slovácko Slovácko
3:4prod
Heča – Chvátal, Rada, Hofmann (83. Ťok), Diviš (46. Hlúpik), Šimko, Tetteh, Havlík, Košút, Koné (59. Zajíc), Daníček

Lasák – Hrabina, Simerský, Žídek, Helebrand – Schaffartzik, Janetzký (95. Grussmann) – Jurečka, Mozol (63. Jursa), Zapalač – Kuzmanovič (85. Machálek). Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 27. Havlík, 87. Ťok, 92. Hlupík – 58. Žídek, 75. Janetzký, 102. Jursa, 104. z pen. Schaffartzik.
Rozhodčí: Julínek – Paták, Peřina.
ŽK: Rada – Simerský, Zapalač, Schaffartzik, Lasák.
Diváci: 630

Po úvodní oťukávací pasáži se do první slibné šance probila Opava a Žídek zblízka zazvonil na pravou tyčku domácí brány. Hned vzápětí ale Havlík pláchl středem hřiště a přízemní střelou k tyči překonal Lasáka. Reagovat chtěl Kuzmanović, jeho rána zpoza šestnáctky však skončila těsně vedle.

Na opačné straně Havlík našel hlavičkujícího Diviše, toho ale skvěle vychytal Lasák. Těsně před koncem první půle mohlo být srovnáno. Po centru Mozola ale míč usměrnil do brány Schaffartzik a rozhodčí odpískal ofsajd. Hned poté cpal balon k levé tyči Tetteh a Lasák znovu podržel opavský tým.

V 58. minutě se Slezané dočkali. Po rohu se snesl míč až na zadní tyč, kde Žídek srovnal bombou pod břevno. Neuběhlo ani patnáct minut a aktivní Tetteh trefil tyč opavské brány. Klišé „nedáš – dostaneš“ opět zafungovalo a Janetzký po zisku odraženého balonu udělal Hečovi kličku a poslal balon do odkryté brány – 1:2.

Pojistku mohl přidat srbský expres Kuzmanović, jenže z ostrého úhlu si na Heču nepřišel. Už se zdálo, že Opava bude slavit. Pak se ale z dálky opřel do míče Ťok a jeho famózní rána zapadla pod břevno – 2:2.

O postupujícím muselo rozhodnout prodloužení. Hned na jeho začátku Slovácko získalo těsný náskok zpět po trefě Hlúpika. O deset minut později ale Zapalač krásně našel Jursu, jenž nádhernou hlavičkou srovnal na 3:3 a ve 104. minutě to přišlo. Košút stáhl ve vápně opavského kapitána Žídka a kopala se penalta.

Balon si postavil tradiční exekutor Schaffartzik, s přehledem poslal míč doprostřed brány a poslal Opavu do čtvrtého kola MOL Cupu. Po nevídané přestřelce se tak hráči Slezského FC mohli i s početnou skupinou svých věrných fanoušků radovat ze skalpu prvoligového soupeře a postupu dál!