Opava vyzve Zlín. Podáme ještě lepší výkon než na Spartě, věří Dvorník

27.07.2018, autor Redakce
Opava – Zaútočí Slezský FC na první body ve FORTUNA:LIZE? Je tady pokus číslo dvě. V brněnském azylu Opava hostí zlínský Fastav. Ševci jsou ve formě. V prvním kole otočili zápas s Mladou Boleslaví, a to z 0:2 na 3:2. Opavský tým tedy čeká hodně zdatný soupeř.
2.kolo, sobota 28.7.2018, 17:00
1:2
Zlín Zlín
Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina – Zavadil (73. Janetzký), Schaffartzik – Kayamba (46. Jursa), Kuzmanović, Zapalač – Puškáč, Juřena (87. Jurečka). Trenér: Roman Skuhravý.

Dostál – Matejov (90. Holík), Gajič, P. Buchta, Bartošák – Podio, Traoré, Jiráček, Hnaníček, Džafić (56. Beauguel) – Poznar (70. Hronek). Trenér: Michal Bílek.

Branky: 36. Puškáč (Schaffartzik) – 20. Bartošák (Matejov), 53. Poznar (Jiráček).
Rozhodčí: Julínek – Podaný, Dresler.
ŽK: Juřena – Traoré, Jiráček, Hronek.
ČK: 14. Svozil (Opava).
Diváci: 1118

Po úvodní oťukávané si první vážnější příležitost vytvořil Zlín. Centr Matejova Šrom vytěsnil před sebe a Traoré z dobré pozice pálil nad opavskou bránu. Hned vzápětí rozběhnutého Džafiće zezadu poslal k zemi Svozil a rozhodčí Julínek opavského stopera vyloučil.

O chvíli později Traoré našel Matejova, ten z pravé strany poslal centr na Bartošáka, který přesnou hlavičkou otevřel skóre sobotního duelu. Opavští po inkasované brance přidali. Puškáč sice nedosáhl na centr Hrabiny, odražený míč se ale snesl k Zapalačovi, který míč napálil vedle brány.

Ve 36. minutě se Slezané dočkali první prvoligové branky v sezoně. Zavadil rozehrál přímý kop zpátky na Hrabinu, který poslal míč do vápna, Schaffartzik balon hlavou prodlužil na Puškáče, a ten propálil Dostála – 1:1.

Do druhé půle nastoupil opavský celek s jednou změnou v sestavě, kdy Kayambu nahradil Jursa. Ševci si pak v úvodu druhého poločasu vzali vedení zpátky, když ránu Jiráčka vyrazil brankář Šrom jen před sebe, číhající Poznar neměl problém dorazit míč do sítě a Zlín znovu vedl.

Vzápětí po nepřesné zpětné přihrávce Zavadila se málem dostal k zakončení Beauguel a následně hlavičkoval Traoré nad břevno Šromovy brány. Na opačné straně se Slezané dožadovali penalty za zákrok na Puškáče, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.

Slezané se hnali za vyrovnáním. Po střele Janetzkého zpoza šestnáctky se k míči dostal střídající Jurečka, ale jeho ránu z ideální pozice zblokovala zlínská obrana. Opavští tak po porážce se Spartou nestačili ani na Zlín a na první ligové body stále čekají.

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „Z mého pohledu je to zbytečná prohra. Zlín oproti prvnímu utkání trochu změnil organizaci hry a zesílil střed hřiště. Důležitým momentem bylo vyloučení, zejména v tomhle vedru. Věděli jsme, že si musíme pomoci standardkou, což se nám povedlo. Do druhé půle jsme šli s jediným záměrem – nedostat gól, být rychlí po zisku míče a využít standardek. Bohužel soupeř potrestal naši chybu, a pak už to pro nás bylo těžké. Přesto jsme měli dvě dobré šance. Klukům nemám co vytknout. I v deseti velmi dobře pracovali v hrozném vedru. Je to smutná prohra.“

Michal Bílek (trenér FC FASTAV Zlín): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Dali jsme branku a vytvořili jsme si další šanci, kterou měl Traoré. Po vyloučení Svozila jsme zvolnili a hráli jsme trochu profesorský fotbal. Ve druhém poločase jsme měli rozhodnout dřív, ale dělalo nám problém podržet balon, abychom zklidnili hru a trochu nabrali síly. Domácí bojovali a dřeli. V podstatě do konce utkání měli domácí šanci na remízu. Jsem rád, že jsme zápas zvládli.“