Opavští fotbalisté jedou do Zlína. Přivezou po dvou ztrátách výhru?

26.04.2014, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisté Slezského FC míří do Zlína, kde je v neděli 27. dubna 2014 od 10:30 čeká zápas s rezervou druholigového Fastavu. Opavský trenér Jan Baránek řeší trable se sestavou. Hned několik hráčů totiž nemůže z různých důvodů nastoupit. Přesto bude Opava favoritem zápasu. Dokážou se Slezané semknout a získat důležité body?
23.kolo, neděle 27.4.2014, 10:30
Zlín B Zlín B
0:0
Adamuška – Blanař, Zavadil, Kroča, Jasenský – Bartolomeu (90. Talaš), Hlobil, Holík, Višněvský (70. Hradil) – Jordan (58. Chwaszcz), Elšík (77. Kurtin).

Květon – Vavřík, Švec (46. Jurečka), Dvorník, Mat. Hrabina – Wirth (59. Sedláček), Polách, – Metelka, Grussmann, Schaffartzik – Komenda (64. Nekuda).

Bez branek. Rozhodčí: Hájek – Kůrka, Nováček. ŽK: Jordan, Holík, Elšík, Hlobil – Švec, Sedláček.
Diváci: 365
+12+12+12

Nedělní fotbalové dopoledne ve Zlíně začalo ospale a úvodní dvacetiminutovka snad kromě rány hostujícího Vavříka, kterou domácí brankář Adamuška lapil, nic zajímavého nepřinesla. Opavský favorit zlínskou juniorkou nikterak nepřevyšoval a hrálo se především ve středu hrací plochy.

Z letargie diváky probrala až rána Schaffartzika. Tu však Adamuška vytěsnil na roh. Po půlhodině hry měl velkou šanci zlínský Višněvský, ale nenaložil s ní dobře a brankář Květon si celou situaci pohlídal.

V závěru první půle mohla jít Opava do vedení. Polách přiťukl míč rozběhnutému Hrabinovi, jenž jej naservíroval před bránu Komendovi. Ten však dostal balon na dlouhou nohu a zblízka zakončil nad. Pak ještě zprava odcentroval Vavřík, ale Schaffartzikovi hlavička nesedla.

Po změně stran se pokračovalo ve stejném trendu jako v prvním poločase. Domácí zvýšili útočnou aktivitu, jenže jejich příležitosti gólem neskončily. Na druhé straně dostal míč do běhu Komenda a unikal sám na branku, jeho rána však skončila hodně vedle.

Při Slezském FC stála vzápětí hromada štěstí, když Hlobil orazítkoval pravou tyčku opavské svatyně. V 73. minutě se početná skupina opavských fanoušků málem dočkala. Jurečka si šikovně obhodil Kroču, poslal míč před bránu, kde jej jeden z domácích beků přiťukl Nekudovi. Ten sám před prázdnou bránou pálil nad.

Pak z pravé strany poslal do vápna ostrý centr Vavřík, jenže Schaffartzikova hlavička do protipohybu gólmana šla těsně mimo pravou tyč. V závěru utkání Polách zakroutil svou střelu z přímého kopu z osmnácti metrů přes zeď a balon lízl horní síť. Na opačné straně měl před sebou Kurtin poloprázdnou bránu Opavy, ale z voleje minul, a tak Slezané vezou ze Zlína bod.