Opavu čeká pohár s Olešnicí. Kopecký nikoho šetřit nebude

27.08.2019, autor Redakce
Opava – Premiérový zápas letošního ročníku MOL Cupu mají před sebou opavští fotbalisté. Ve středu 28. srpna se na hřišti v Mohelnici představí proti účastníkovi I.A třídy z Olešnice u Bouzova.
2. kolo, středa 28.8.2019, 17:00
Olešnice Olešnice
0:6
Snášel – Pecháček, Pospíšil, Machalický, Rýznar, Puchr, Novák, Šichor, Malínek (46. Havlíček), Kolomazník (64. D. Zapletal), Kováč (46. Knápek). Trenér: Ladislav Gallo.

Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (72. Stáňa) – Manzia, Zavadil, Zapalač (56. Jurečka)– Šulc – Opoku Bernadina (46. Řezníček), Dedič. Trenér: Ivan Kopecký.

Branky: 10., 67. a 84. Dedič, 42. Opoku Bernadina, 47. Manzia, 70. Jurečka. Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Horák.
Bez karet.

Diváci: 853

Opavský kouč Ivan Kopecký nikoho nešetřil a do základní sestavy nasadil i Pavla Zavadila. Slezský FC od počátku diktoval tempo hry a po deseti minutách šel do vedení poté, co se z otočky prosadil Dedič.

Pak to z přímáku zkusil Zavadil, ale brankář Snášel jeho povedenou ránu vyškrábl zpod břevna na roh. Po půlhodině hry míč po zajímavé kombinaci doputoval k Šulcovi, jeho přízemní střelu si však pohlídal gólman Olešnice.

Ten v další solidní příležitosti hasil nebezpečnou hlavičku Dediče zblízka. Opava udeřila podruhé v závěru první půle, kdy Žídek ukázal rychlý průnik po levé straně, naservíroval přihrávku na pětku, kde Opoku Bernadina bez potíží dorazil míč do brány – 0:2.

Právě Opoku Bernadina dohrál a pro druhý poločas ho nahradil Řezníček. Hned po změně stran si Dedič vyměnil míč s Manziou, který zavěsil nechytatelnou bombou pod břevno a Opava vedla o tři góly.

Čtvrtou branku mohl přidat střídající Řezníček, jenže jeh lob odkopl jeden z domácích hráčů z brankové čáry a na druhé straně pálil z boku Sasák, jehož ránu vytáhl Fendrich na spojnici. Pak ale Hrabina poslal zprava ideální centr do kapsy a Dedič bez potíží uklidil míč do sítě – 0:4.

Hned o tři minuty později se prosadil i Jurečka a zvýšil na 5:0.Pětibrankové vedení mohl ještě navýšit chytrým pokusem z vlastní poloviny Zavadil, Snášel ovšem vyrazil míč nad břevno, a tak se ujala až dorážka Dediče po chytré přihrávce Šulce. Slezský FC tak zvítězil rozdílem šesti branek a postupuje do třetího kola MOL Cupu.