Pohár: Opava udolala Hranice až na penalty, postup trefil Machálek

13.08.2014, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
H R A N I C E, O P A V A - Fotbalisté Slezského FC zvládli druhé kolo domácího poháru i ve značně pozměněné sestavě. Baránkova družina sice vedla po brance Grussmanna, nicméně domácím se podařilo vyrovnat, a o vítězi tak rozhodly až pokutové kopy. V nich byli Opavští stoprocentní a díky brankáři Hampelovi, který chytil jednu penaltu, postupují do třetího kola. V něm změří síly s Karvinou.
2.kolo, středa 13.8.2014, 17:00
Hranice Hranice
1:2pen
Tomečka – Kundrát, Alajev, Kalous, Čáp – Chrastina (78. Bušina), Kušner, Málek, Kuchař – Ferenc (80. Žoch), Hoffmann (69. Vyka).

Hampel - Hrabina, Macíček, Hoza, Čelůstka (57. Schaffartzik) - Grussmann, Kuzník - Svatonský, Machálek, Němec (46. Továrek) - Neubert (78. Ševčík).

Branky: 71. Vyka – 5. Grussmann.
Rozhodující penalta: Machálek.
Rozhodčí: Ondráš – Ogrodník, Lakomý.
ŽK: Kundrát (HRN).

Diváci: 450

Fotbalisté Hranic vstoupili do utkání pěkně od podlahy, když si na centr Kušnera naskočil Ferenc a z těžké pozice málem překvapil opavského gólmana Hampela. Orazítkoval totiž tyč hostující brány. Uběhly sotva dvě minuty a poprvé se měnilo skóre. Grussmann vypálil z dálky a parádní ranou s přispěním brankové konstrukce vymetl levý horní růžek brány – 0:1.

Následně Hrabina vysunul podél pravé lajny Svatonského, který si obhodil obránce, ale jeho centr do vápna zpacifikoval gólman Tomečka. V 18. minutě kopal opavský obránce Čelůstka přímý kop a hlavičkující Neubert mířil jen těsně nad břevno. Aktivní Opava mohla jít do dvoubrankového vedení, ale Němcovu ránu z voleje vytěsnil mimo tyče Tomečka.

Slezané dění na hřišti kontrolovali a po jednom ze závarů před hranickou bránou se v dobré pozici ocitl Svatonský, ale místo střely volil nahrávku na Neuberta, kterou jeden z domácích beků vystihl. Na druhé straně nebezpečně z kraje vápna vypálil zkušený Čáp, míč trefil Hozu, od kterého se odrazil do zámezí.

Na startu druhého poločasu Opava předvedla pohlednou akci, na jejímž konci stála Machálkova rána a výborný zákrok Tomečky. Po hodině hry ztratili domácí na polovině hřiště balon, Slezané podnikli rychlý brejk a Továrek unikal sám na brankáře. Tomeček ale jeho přízemní střelu s přehledem kryl.

V 71. minutě přišla pro Opavu studená sprcha. Nejprve po centru Chrastiny hlavičkoval těsně vedle Ferenc, ale domácí pokračovali v akci a Vyka přesnou hlavičkou k tyči vyrovnal. Hosté chtěli na inkasovaný gól rychle zareagovat a první slibnou příležitost k tomu měl Neubert, jenž se obtočil kolem svého hlídače a z ostrého úhlu vypálil mimo.

Přes závěrečný tlak se Slezskému FC nepodařilo vstřelit druhý gól, a tak přišel na řadu penaltový rozstřel. V prvních dvou sériích se střelci obou týmů nemýlili, ale poté chytil Hampel střelu Alajeva a Ševčík poslal Opavu do vedení. Pak se trefovali znovu všichni exekutoři a vše záviselo na Tomáši Machálkovi. Ten chladnokrevně propálil Tomečku a posunul opavský výběr do třetího kola, ve kterém na Slezany čeká Karviná.