Pohár nabídne druhé kolo, Opava jede do Šumperka

09.08.2016, autor Redakce
Opava – První kolo MOL Cupu borci opavského áčka zvládli. Na hřišti Petřkovic to byl sice boj a nejtěsnější možné vítězství, postup do další fáze poháru se ovšem po gólu Tomáše Jursy nakonec přece jenom konal. Tentokrát se Slezané střetnou s papírově slabším soupeřem – divizním Šumperkem.
2.kolo, středa 10.8.2016, 17:00
Šumperk Šumperk
1:4

Lasák – M. Helebrand, Simerský, Radić, Čelůstka (46. Grussmann) – Metelka (65. Jursa) – Mozol, Janetzký, Hrabina – Jurečka, Machálek (46. Kuzmanović). Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 26. z pen. Rozsíval – 35. Radić, 62. z pen. a 90. Jurečka, 86. Kuzmanović.
Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Vít.
ŽK: Dostál, Strnad (Šumperk)
Diváci: 350

Domácí začali aktivně a opavského favorita, který nastoupil ve výrazně pozměněné sestavě oproti utkání na Sigmě, v úvodu překvapili dvěma rohy v řadě. Bojovně hrající a velmi mladý výběr Šumperka hrál bez respektu a ve 26. minutě dokonce šokoval Slezany úvodní brankou. Tu zařídil proměněnou penaltou za faul Radiće na Strnada Rozsíval – 1:0.

Opava však dlouho opařená nezůstala. Neuběhlo ani deset minut od inkasovaného gólu a po rohu odčinil svůj penaltový zákrok stoper Radić, který se ve vzduchu vyšrouboval nejvýš a přesnou hlavičkou s pomocí tyče srovnal na 1:1.

O přestávce udělal opavský kouč Roman Skuhravý dvě změny v sestavě, kdy Čelůstku vystřídal Grussmann a Machálka Kuzmanović. Právě posledně jmenovaný mohl poslat svůj tým do vedení. Srbské útočné kladivo v dresu SFC ustálo dva těžké souboje, ale jeho ránu zblízka vyrazil šumperský gólman Šafář na roh.

Opavští začali tlačit a domácí měli velké problémy. Po dravém úniku to z ostrého úhlu zkoušel Jurečka, ale trefil jen pravou tyč. Následně se do velké šance dostal zkušený středopolař Metelka, ani on však nedokázal překonat domácího brankáře. Vzápětí si Šafář pohlídal i ránu Helebranda z hranice vápna.

Slezané se dočkali v 62. minutě. Mozol krásným pasem rozběhl Jurečku, opavský expres se prodral do vápna, kde jej sundal Demeter, a kopala se penalta. Míč si vzal sám faulovaný a se štěstím otočil skóre ve prospěch Slezského FC.

Agilní Jurečka dál zaměstnával domácí obranu. Po dalším úniku zkoušel přelobovat gólmana, jenže minul bránu. Pak Šafář zlikvidoval dvě tutovky Opavy a krátce nato i následný únik Jurečky, kdy musel míč krotit nadvakrát u brankové čáry.

Bylo jen otázkou času, kdy opavský tým přidá další gól. Snažil se o to Kuzmanović, jenž přehodil Šafáře, ale společně s ním i domácí bránu. Zhruba pět minut před koncem ale mohl slavit, když se trefil hlavou přesně k pravé tyči. Poslední slovo měl Jurečka, který svým druhým zásahem upravil na konečných 4:1 pro Opavu. Soupeře opavských fotbalistů pro třetí kolo poháru teprve určí los.