Pohár se hlásí o slovo! Do Slezska míří olomoucká Sigma

28.09.2015, autor Redakce
O P A V A - Prvoligový tým v Opavě? Ano, fanoušci Slezského FC se dočkali, v rámci MOL Cup se v úterý 29. září od 18 hodin na stadionu v Městských sadech představí olomoucká Sigma. Další program poháru se bude losovat.
3.kolo, úterý 29.9.2015, 18:00
1:5
Olomouc Olomouc
Květon – Matěj Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka – Horka – Svatonský, Janetzký (64. Jursa), Jurečka – Machálek (54. Grussmann), Zbyněk Pospěch (46. Mrázek).

Reichl – Hála (46. Štěrba), Rajnoch, Radakovič, Vepřek (72. Petr) – Moulis, Ordoš (67. Cana), Plšek, Houska, Falta – Malec.

Branky: 90. Jurečka z pen. – 6. Rajnoch, 35. Malec, 53. a 66. Moulis, 71. Cana.
Rozhodčí: Julínek – Peřina, Boček.
ŽK: Hála, Reichl (oba Olomouc).

Diváci: 1634
+12+12+12

Slezané nevstoupili do duelu s favorizovanými Hanáky vůbec dobře a už po šesti minutách poprvé inkasovali, když po hrubce domácí obrany otevřel skóre olomoucký kapitán Rajnoch. Na druhé straně to zkusil z přímého kopu Jurečka, ale jen těsně minul hostující bránu. Krátce nato se ozval Ordoš a Květon měl co dělat, aby jeho ránu vytáhl nad břevno.

Hanáci získali s úvodním gólem klid a po dvaceti minutách Ordoš patičkou nádherně předal míč Houskovi, jenž stál sám před Květonem. Zbavil se ho rychlou kličkou, ale jeho nabídka nenašla nikoho ze spoluhráčů. Agilní Houska poté vysunul Ordoše, jenž našel volného Hálu, ten však bez přípravy vypálil vysoko nad opavskou svatyni. Druhý gól Sigmy přišel až vzápětí, kdy Malec zblízka zvýšil na 2:0 pro hosty.

Na startu druhé půle ze slibné pozice vypálil Svatonský, jenže trefil jen clonící hráče před sebou. Následně přišel trest, kdy Houska parádně naservíroval míč Moulisovi a ten krásně zvýšil na 3:0 pro výběr z Hané. Po hodině hry Jurečka předal balon Grussmannovi, jenže ten trefil pouze olomouckého gólmana Reichla.

Sigma ale pokračovala v ohrožování opavské brány a po další parádní přihrávce Housky skóroval podruhé v zápase Moulis a o pět minut později dostal příliš prostoru Cana a jeho střela s tečí jednoho z domácích skončila v brance – 0:5. V závěru se dočkala také Opava, když penaltu po faulu na Svatonského chladnokrevně proměnil Jurečka a upravil na konečných 1:5.