Povinnost velí postoupit: Slezský FC míří do Stovek

28.08.2018, autor Redakce
Opava – Cesta MOL Cupem pro opavské fotbalisty začíná. V rámci druhého kola míří tým trenéra Romana Skuhravého do Frýdku-Místku, kde se mu do cesty postaví domácí Valcíři, kteří po loňském sestupu z Fortuna národní ligy hrají MSFL.
2.kolo, úterý 28.8.2018, 16:30
Frýdek-Místek Frýdek-Místek
0:5
Mucha – Farský, Literák, Bialek, Ciesarík (26. Švrček) – Kutáč, Vokoun (59. Gomola), Mrkvička, Smékal – Šumský – Velička (46. Dendis). Trenér: Jan Žižka.

Šrom – Hrabina, Simerský, Helebrand (46. Zapalač) – Radić, Řezníček – Kayamba, Jursa (46. Janetzký), Freit (65. Jurečka) – Smola, Juřena. Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 15., 20. a 88. Smola, 36. Jursa, 66. Kayamba.
Rozhodčí: Mikyska – Kotík, Dresler.
ŽK: Farský (Frýdek-Místek).
Diváci: 613

Opavský favorit si od začátku vytvořil herní převahu a dominoval. Úvodní gól zápasu tak na sebe nenechal dlouho čekat. Uplynula přesně čtvrthodina hry, kdy Řezníček našel v šestnáctce Smolu a holohlavý střelec Slezského FC otevřel skóre.

O pět minut později bylo v táboře Opavy ještě veseleji. Tentokrát vypustil jedovku Kayamba, míč se po jeho ráně zakousl do břevna a Smola pohotovou dorážkou zvýraznil náskok Slezského FC. Ve 36. minutě navíc Opavští předvedli povedenou akci, na jejímž konci byl Jursa a přesnou trefou mezi Muchovy nohy – 0:3.

Slezané vstoupilo do druhé půle se dvěma změnami v sestavě, kdy ze hry odstoupili Helebrand s Jursou a na plac se dostali Zapalač s Janetzkým. Po hodině hry ukázal rychlé nohy Kayamba, který zakončil svůj únik čtvrtým gólem do frýdecko-místecké sítě.

Pak sice dvakrát zahrozila domácí hvězda Šumský, ale nejprve byl připraven opavský gólman Šrom a podruhé mířil zkušený technik vedle brány. Poslední slovo měl muž zápasu Smola, který se v 88. minutě trefil přesně k levé tyči, a podtrhl opavské vítězství gólem na 5:0.

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „Dali jsme si dva úkoly – chtěli jsme vyhrát a nedostat gól. Jsem rád, že se nám to povedlo. Tento zápas může přinést moment, který nám trochu pomůže. V sobotu a za dva týdny v Plzni, to ale budou úplně jiná utkání. Nyní musíme po kouscích zvedat naše sebevědomí.“