Přijede Kolín, poslední tým Fotbalové národní ligy

24.04.2015, autor Redakce
O P A V A - Poslední celek Fotbalové národní ligy Kolín se představí v sobotu na opavském trávníku. Slezané jsou ve formě a do sobotního duelu jdou v roli velkého favorita. Nic jiného než tři body se od výběru trenéra Jana Baránka neočekává. Utkání v Městských sadech startuje v sobotu 25. dubna od 18 hodin.
24.kolo, sobota 25.4.2015, 18:00
3:1
Kolín Kolín
Vašek – Pospěch, Mikula, Dvorník, Matěj Hrabina – Horka – Jurečka (73. Grussmann), Metelka (65. Janetzký), Schaffartzik – Mrázek, Kuzmanovič (82. Machálek). Trenér: Jan Baránek.

Řehák – Ježdík, Biško (64. Mehanovič), Kouřil, Hýbl – Bláha (64. Sodoma) , Jelínek, Skwarczek (84. Čavoš), Veselý – Eliáš – Teplý. Trenér: Ladislav Bobek.

Branky: 8. Mrázek, 57. a 59. Kuzmanovič – 90. Mehanovič.
Rozhodčí: Orel – Jiřík, Hock.
ŽK: Ježdík, Hýbl, Skwarczek (všichni Kolín).
+10+10+10

Opava začala dobře. Už v 8. minutě vedla, Jurečka se probil do šestnáctky, chtěl zakončit, balon se nakonec odrazil k Mrázkovi a ten dal svůj první gól sezony. „Čekal jsem na něj dlouho, o to více mi spadl kámen ze srdce. Tuto branku věnuji dceři Emičce,“ zdůraznil šťastný střelec. Opava se dál snažila ohrožovat soupeřovu bránu, ale nebylo to z její strany to pravé ořechové. „Rychlá branka nám uškodila, chyběl nám pohyb, nebylo to ono,“ zlobil se trenér Jan Baránek.

Ve 33. minutě se Mrázek převtělil do role nahrávače, předkládal míč Schaffartzikovi, tomu ale radost pokazil brankář Řehák, který po míči sáhl rukou. Chvíli na to pálil nebezpečně Horka, branku ale minul.

Po přestávce Opava dvakrát udeřila. Nejdříve se trefil hlavou Kuzmanovič, a to po trestném kopu Schaffartzika. O dvě minuty později Kuzmanovič naběhl do vápna, zbavil se protihráče a zvyšoval na 3:1. Domácí útočník mohl dát brzy třetí gól. Po faulu na Schaffartzika se kopala penalta, Nemimu ji ale chytil brankář.

Kolínu patřilo posledních dvacet minut utkání. Dvě velké šance měl Teplý, ale na skvělého Vaška si nepřišel. Čestného gólu se nakonec hosté dočkali. V poslední minutě se trefil Mehanovič. „Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, jsem rád, že se nám ho podařilo zvládnout. V poločasové přestávce jsme si museli říci některé věci, do sedmdesáté minuty to pak bylo dobré. Bohužel poté už tolik ne,“ řekl ještě Jan Baránek.