Přijede střížkovská Bohemka v čele se Zdeňkem Šenkeříkem

17.08.2012, autor Redakce
V sobotní odpoledne se na půdě Slezského FC představí aktuálně jedenáctý tým soutěže Bohemians Praha. Ten zatím v novém druholigovém ročníku ještě nepoznal hořkost porážky.
3.kolo, sobota 18.8.2012, 18:00
1:1
Bohemians Praha Bohemians Praha
Novák – Dohnálek, Uvíra, Kuděla, Zapletal (30. Pomp) – Metelka - Schaffartzik, Ficek (81. Žmolík), Sedláček (67. Wirth) – Prokeš, Radzinevičius. Trenér Josef Mazura.

Winter – Macháček, Nesvadba, Liantsevich, Grznár – Očovan, Fenyk (71. Kuzmanović), Szabo (36. Demeter) – Šenkeřík (90. Vojta) - Böhm, Škoda. Trenér Jaromír Jindráček.

Branky: 16. Radzinevičius – 77. Kuzmanovič. Rozhodčí: Adam – Kříž, Hrabovský. Žluté karty: Metelka, Prokeš, Sedláček, Schaffartzik - Fenyk, Liantsevich, Nesvadba. Červené karty: 54. Böhm – 64. Metelka.
Diváci: 1528
+10+10+10

První poločas patřil Opavě. Snažila se svého protivníka napadat, a tato strategie slavila úspěch. Hostující tým se zmohl na nakopávané balony a Otu Nováka v brance prakticky neohrozil. První vzruch přinesla už 13. minuta. Lumír Sedláček poslal do vápna dobrý balon a bylo velkou škodou, že žádný z jeho spoluhráčů na něj nedosáhl. Za chvíli po Radzinevičiusově přihrávce vystřelil mezi stopery Prokeš, gólman Winter byl ale proti. Běžela šestnáctá minuta. Sedláček geniálním pasem našel Schaffartzika, který trefil sice jen gólmana, odrážený balon se ale dostal k Radzinevičiusovi a litevský sniper se v takových situacích nemýlí – 1:0. Opavští dál měli převahu a gólman Winter se několikrát zapotil. Pražané Nováka v brance ohrozili jen jednou, domácí gólman svůj tým při nebezpečné hlavičce podržel.

Ve druhém dějství Bohemka zabrala. První varování přišlo z kopaček Očovana, Novák naštěstí zkrotil míč ve své náručí. V 54. minutě zkratoval hostující Böhm, po zbytečném šlapáku na Dohnálka uviděl červenou kartu. Opavští mohli poté přidat druhou branku, k její smůle nikým nekrytý Ficek nastřelil pouze Wintra. Červenalo se ale i na druhé straně, když v krátkém rozmezí uviděl dvě žluté karty Metelka a o deseti hrál i Slezský FC. Bohemka ožila. Liantsevich z velké dálky trefil tyč. Opava poté ustála i šanci Demetera, ovšem proti hlavičce Kuzmanoviče obranu nenašla - 1:1. Další gól už diváci neviděli, a čekání na první výhru pokračuje. „K prvnímu poločasu nemám výhrady. Hráli jsme dobře, a to i po taktické stránce. Jen je škoda, že jsme nepřidali ještě gól navíc,“ řekl trenér Opavy Josef Mazura. „Ve druhém poločase to bylo z naší strany horší. Byli jsme statičtí, nevěřili jsme si na balonu. Škoda, že za stavu 1:0 neproměnil svou šanci Ondra Ficek, utkání by se mohlo vyvíjet jinak, takový už je ale fotbal,“ uzavřel opavský kouč.