První domácí zápas je tady, Slezský FC hostí v derby Vítkovice

04.08.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Tak jsme se dočkali, první domácí zápas je tady. Opavské fotbalisty čekají Vítkovice. Po remíze ve Frýdku-Místku potřebuje favorit druhé ligy tři body jako sůl. Hosté vedení trenérem Romanem Westem si v úvodním duelu podzimu body podělili s ústeckou Armou, a sice po bezbrankové remíze.
2.kolo, sobota 5.8.2017, 14:30
6:2
Vítkovice Vítkovice
Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Schaffartzik – Kayamba (83. Mozol), Zavadil (73. Jursa), Zapalač – Smola (69. Jurečka), Kuzmanović. Trenér: Roman Skuhravý.

Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Fiala (76. Szotkowski), Matěj, Ožvolda (67. Pavelka), Kučera – Mrázek, Mišinský (60. Hruzík). Trenér: Roman West.

Branky: 2. Stříž, 35. Smola, 41. Kuzmanović, 59. z pen. Schaffartzik, 62. vlastní Cverna, 82. Kayamba – 11. a 77. z pen. Mrázek.
Rozhodčí: Franěk – Kotalík, Dresler.
ŽK: Schaffartzik, Jurečka – Kučera, Matěj, Cverna.
ČK: 23. Honiš. (Vítkovice).
Diváci: 2186
+38+38+38

Trenér Skuhravý sáhl ke změnám v sestavě, a ty se osvědčily. Už ve druhé minutě odcentroval Kuzmanovič a Stříž otevřel skóre. Z vedení se domácí neradovali dlouho. V 11. minutě dostal dobrý balon Mrázek a v souboji s Fendrichem uspěl – 1:1. Opaváci se snažili nadále tlačit do ofenzivy. Dělovku Zapalače vyrazil Květon před sebe, Kuzmanovič z dorážky střílel vedle. Vzápětí fauloval nejistý Honiš Smolu a předčasně putoval pod sprchy. Přesilovku domácí rychle využili. Stříž nahrál Smolovi a domácí kanonýr pálil přesně - 2:1. Do poločasu se mezi střelce zapsal ještě po standardce Zapalače Kuzmanovič a bylo to 3:1.

Po přestávce domácí kralovali. Měli několik šancí. Za zmínku stály povedené střely Zavadila a Kayamby, kteří nechali vyniknout brankáře Květona. V 55. minutě byl faulován Smola a Schaffartzik proměněnou penaltou upravoval na 4:1. Pátý gól si dali hosté sami. Mrázek z penalty snížil, ale zápasový účet uzavřel po sólu Kayamba.