První výhra v přípravě, Slezský si s GKS Jastrzębie poradil 3:0

06.07.2022, autor Redakce
Opava – Ve třetím přípravném zápase před novou sezonou se fotbalisté Sleského utkali v rámci soustředění v polské Wodzislawi s GKS Jastrzębie. Po brankách Kadlece, Bílka a Rataje si opavští připsali své první vítězství.
příp., středa 6.7.2022, 11:00
3:0
Jastrzebie Jastrzebie
1. poločas:Kubný – Kopečný, Vincour, Latoň, Kadlec – Gorčica, Šigut, Janjuš, Pikul, Dostál – Rapavý
2. poločas:Kubný – Helebrand, Vincour, Bílek, Celta – Macháček, Kaczer, Kramář, Dolechek, Ščudla – Rataj

Branky: Kadlec, Bílek, Rataj

Zápas na hřišti ve Wodzislawi byl náročný od samého začátku kvůli těžkému podmáčenému terénu. Do utkání lépe vstoupil náš polský soupeř, který na těžkém terénu dokázal dobře kombinovat a diktovat tempo hry. Do utkání se několikrát významně vložil opavský brankář Kubný, který musel likvidovat několik nebezpečných příležitostí. Od 15. minuty se však obraz hry začal postupně obracet a opavští hráči získávali postupně pevnou půdu pod nohama. Aktivní byli zejména Janjuš s Dostálem, kteří svým pohybem a dobrým napadáním dělali obraně soupeře veliké potíže. První velikou příležitost měl Gorčica, který po kombinaci na hranici velkého brankoviště vyslal tvrdou střelu. Ta však orazítkovala jen břevno polské branky. O první branku utkání se tak postaral aktivní Janjuš. Svým nájezdem do brankoviště si řekl o faul, který vyústil v pokutový kop, který s klidem proměnil Jan Kadlec. Opava tak po prvním poločase vedla 1:0.

Do druhého poločasu nastoupila téměř kompletně obměněná sestava, ve které zůstal jen brankář Kubný a obránce Vincour. V druhém poločase byli opavští aktivnější od samotného začátku a hráče Jastrzębie nepouštěli do žádného většího ohrožení Kubného branky. Sami si svým pohybem a důrazem dokázali pravidelně vytvářet řadu příležitostí. Žádný z Ščudlových nebo Helebrandových centrů do pokutového území však brankou neskončil. O tu se postaral až Michal Bílek, který se po faulu na Daniyla Dolechka postavil k exekuci pokutového kopu. Ten stejně jako v prvním poločase Kadlec s klidem proměnil a Opava se tak ujala vedení 2:0. Zápas se lámal v 76. minutě, kdy Kubný vytáhl skvělý zákrok proti bezprostřednímu zakončení. Z protiútoku pak krásně našel Kramář Rataje, který si už se zakončením hlavu nelámal. Jeho střela k pravé tyči zapadla přímo za záda polského brankáře. Opavští si tak na třetí pokus připsali první výhru v přípravě. Nad GKS Jastrzebie zvítězili jednoznačně 3:0.