První výjezd je tady! Slezský FC míří do Žmolíkova Uničova

29.03.2014, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisté Slezského FC mají před sebou první venkovní duel jarní části sezony. V neděli 30. března 2014 od 10:15 změří na moravské půdě síly s Uničovem. Za ten nastupuje také bývalý opavský středopolař Dušan Žmolík a dá se očekávat, že své spoluhráče proti Opavě opět silně namotivuje.
19.kolo, neděle 30.3.2014, 10:15
Uničov Uničov
0:1
Uvízl – Heinz, Ulma, Vejvoda, Koutek – Langer, Šalamoun, Juřátek, Vasiljev – Jeřábek, Richter

Květon – Vavřík, Horka, Dvorník, Hrabina – Schneider (46. Grussmann, 90. Wirth) - Metelka, Polách, Němec (68. Sedláček) – Nekuda (60. Komenda), Mrázek.

Branka: 80. Mrázek. ŽK: Květon, Grussmann, Vavřík (OPA). Rozhodčí: Kubica – Kneisl Z., Kneisl L.
Diváci: 470
+13+13+13

Utkání zahájil Slezský FC zostra. Neuběhla ani první minuta, když Nekuda orazítkoval břevno uničovské brány. Po následném rohu mířil Metelka těsně nad branku.

Poté se ke slovu dostal i domácí Uničov. Po chybě Květona, který neudržel míč v rukách, se dostal do šance Langer, ale trefil pouze jednoho z opavských obránců. Dorážka Šalamouna mířila vysoko nad horní tyč. Domácí pokračovali v odvážné hře, což pramenilo v chybu Polácha, po níž se dostal Uničov do brejku. Ten zakončil Jeřábek střelou po zemi, s níž ale opavský Květon neměl problém.

Své příležitosti si znovu začala tvořit i Opava. Po rohu Polácha se dostal k hlavičce Dvorník, ale na brankáře Uvízla si nepřišel. Následný únik Jeřábka razantně uťal za cenu žluté karty brankář Květon.

Do další opavské šance se řítil Polách. Protáhl se mezi dvěma beky, navíc byl faulován, ale ostrý střet ustál a vyslal dělovku k tyči. Tu však Uvízl vytáhl na rohový kop. V úplném závěru poločasu namířil svou střelu těsně vedle levé tyče Metelka. Do šaten se tak oba celky odebraly za bezbrankového stavu.

Začátek druhého poločasu patřil domácímu Uničovu. Jeho hráči se usadili v oblasti opavské šestnáctky, nicméně se do zakončení nedostali. A tak se o slovo přihlásili znovu hráči Slezského FC. Konkrétně Polách, který prošel středem hřiště a jeho střelu se štěstím zneškodnil Uvízl.

Po dalších pěti minutách si Polách narazil míč s Hrabinou, druhý jmenovaný se dostal do vápna, kde byl sražen k zemi, nicméně sudí Kubica ukázal Hrabinovi „vstávej“. Pak předvedl svůj um Komenda, který po centru Vavříka akrobaticky ohrozil Uvízla. Ani to však branku nepřineslo.

V 79. minutě byl faulován na hranici velkého vápna Mrázek. K zahrání standardní situace se postavil Lumír Sedláček. Při pokusu o obstřelení zdi mu sjel míč z kopačky, ale toto ukopnutí nakonec přineslo Slezskému FC štěstí, protože se k míči dostal Mrázek a dorazil ho do sítě za bezmocného Uvízla.

Opavští mohli svůj náskok ještě navýšit, ale Polách mířil z trestného kopu těsně vedle. V závěru se pokoušel Uničov o srovnání pomocí dlouhých nákopů. Opavští si ale vítězství vzít nenechali a udrželi si tak stoprocentní jarní bilanci.