SFC Opava 1–2 FK Ústí nad Labem

25.05.2013, autor Redakce
Slezský FC Opava se v posledním domácím utkání sezóny střetl s Ústím nad Labem. Hostující tým se dostal do dvoubrankového vedení a Opava dokázala pouze snížit na konečných 1:2.
29.kolo, sobota 25.5.2013, 18:00
1:2
Ústí n. L. Ústí n. L.
Hampel – Šrom, Kostelný (39. Wirth), Štrbák, Hrabina – Partyš, Metelka, Sedláček (64. Jurečka), Zapletal (54. Ficek) – Prokeš, Mrázek.

Zacharda – Peterka, Zukič, Valetna, Folwarczny (82. Džuban) – Hovorka, Hrošovský, Martykán, Benčík – Veverka (71. Moulis), Hanich (90. Malec).

Branky: 73. Wirth – 29. Veverka, 56. Hanich. Rozhodčí: Houdek – Kříž, Vlasjuk. ŽK: Kostelný, Wirth, Prokeš – Hrošovský, Hovorka.
Diváci: 1080
+11+11+11

Oproti předchozímu zápasu v Sokolově se do základní sestavy vrátil František Metelka, který si odpykal trest za žluté karty. Nenastoupil ovšem v obraně, na jejímž pravém kraji zůstal Michal Šrom, ale postavil se do středu zálohy vedle Lumíra Sedláčka.

V úvodu zápasu se opavští hráči pokoušeli dostat do šancí, branku však poprvé ohrozili hosté. Veverka po centru z levé strany střílel ve skluzu a Hampel jeho pokus vytáhl na tyč. Akce měla pokračování a stejný hráč se dostal k odraženému míči a bez přípravy vystřelil metr nad břevno.

Po Šromově krátké přihrávce musel před dotírajícím útočníkem zasahovat rukama Hampel, a tak hosté dostali šanci zahrávat nepřímý volný kop z vnitřku pokutového území. Valenta však opavskou zeď nepropálil.

První výraznější opavskou příležitost si po přihrávce Metelky připsal Partyš. Jeho střela však byla zblokována na roh. Pravý záložník chvíli poté nebezpečně centroval do pokutového území, ale hostující obránce míč odvrátil.

Ve 29. minutě se Ústí nad Labem ujalo vedení. Veverka dostal přihrávku do pokutového území, kde se odpoutal od obránce a poslal míč pod vybíhajícím Hamplem do sítě.

Navýšit vedení hostujícího týmu mohl o pár minut později Hovorka, který centr z levé strany usměrnil přímo na opavského brankáře. Stejný hráč poté vracel přetažený míč směrem na bránu, ale Hampel si s ním poradil.

Ještě v prvním poločase přišel na hřiště záložník Wirth za Kostelného. Metelka se tak přesunul do středu obrany.

V závěru prvního poločasu se po Peterkově centru z pravé strany opět prosadil přes obránce Veverka, míč z jeho kopačky skončil těsně vedle pravé tyče.

Ústí nad Labem navýšilo své vedení v 56. minutě. Rohový kop z levé strany prodloužil hlavou Benčík a nehlídaný Hanich z pozice na zadní tyči dopravil míč do sítě.

Do šance na skórování se po odraženém míči dostal Martykán, ale jeho pokus zblokoval Metelka. Na druhé straně po skrumáži v pokutovém území střílel po zemi Prokeš a míč byl z brankové čáry odvrácen hostujícím obráncem.

Opavští hráči pokračovali v útočném snažení a v 73. minutě se dočkali snižující branky. Těsně před pokutovým územím se dostal k odraženému míč Wirth a prudkou střelou k tyči překonal bezmocného Zachardu.

Další příležitost si připsal Štrbák, který po Partyšově přímém kopu hlavičkoval vedle brány. Na straně hostujícího týmu se z protiútoku do dobré střelecké pozice dostal dvakrát za sebou střídající Moulis, který v obou případech střílel mimo tři tyče.

V samém závěru utkání střílel Mrázek mimo a Slezský FC tak v tomto utkání nedosáhl ani na remízu.