SFC Opava 2–1 FC FASTAV Zlín

23.03.2013, autor Redakce
Slezský FC Opava se v utkání 20. kola Fotbalové národní ligy střetl se Zlínem. Opavský tým si připsal cenné tři body poté, co v prvním poločase vstřelil dvě rychlé branky.
20.kolo, sobota 23.3.2013, 18:00
2:1
Zlín Zlín
Květon – Hrabina, Metelka, Štrbák, Potočný – Krčmařík (58. Partyš), Zapletal, Wirth, Ficek (82. Sedláček) – Lokša (74. Prokeš), Mrázek.

Kořínek – Pazdera, Kroča, Kubica, Červenka – Železník,Dobeš, Elšík (76. Ruskovský), Polách (61. Matejov), Hruška (27. Poznar) – Malcharek.

Branky: 1. Zapletal, 21. Ficek – 77. Železník. Rozhodčí: Kalenda – Blažej, Machálek. ŽK: Ficek, Zapletal, Štrbák, Květon – Elšík.
Diváci: 1143
+17+17+17

Trenér Vavruška proti Zlínu vsadil na útočnou dvojici Mrázek - Lokša, která dohrála zápas v Pardubicích. V základní sestavě se objevil také Ondřej Ficek, jenž se zotavil ze zranění. Na pravé straně zálohy při absenci Michala Šroma nastoupil Lukáš Krčmařík.

Opavský tým zahájil zápas výborně. Hned v první minutě utekl po pravé straně Mrázek, který poslal přesný centr na zadní tyč, kde Václav Zapletal přeskočil obránce a poslal Slezský FC do vedení.

Vavruškovi svěřenci ve 21. minutě navýšili skóre na 2-0. Ondřej Ficek se stáhl do středu pole, narazil si míč s Lokšou a jeho střela levačkou z vnitřku pokutového území skončila přesně u tyče Kořínkovy branky.

Aktivní Lokša chvíli poté prodloužil Metelkův dlouhý míč na Mrázka, jehož střela byla zblokována na rohový kop. Ve 29. minutě Mrázek chytře pustil přihrávku z pravé strany na Lokšu, který se otočil kolem obránce. Jeho střelu zlikvidoval pohotovým vyběhnutím brankář Kořínek. Opavský útočník minutu poté vyzkoušel pozornost zlínského brankáře pokusem ze střední vzdálenosti.

Ve 42. minutě si připsal střelecký pokus z velké vzdálenosti Potočný. Na druhé straně Zlín v nastavení prvního poločasu zahrozil nebezpečnou hlavičkou Poznara, která skončila těsně vedle pravé tyče Květonovy branky.

Po zahájení druhé půle se pokusil překvapit brankáře Kořínka z přímého kopu Potočný. Zlínský brankář jeho střelu vytáhl mimo tři tyče. Roman Potočný následně převzal krátce rozehraný roh a vystřelil levačkou nad bránu.

Autor první branky Zapletal střílel ze střední vzdálenosti přímo na Kořínka. Dvě minuty poté po akci Wirtha mířil nepřesně Lokša.

V 57. minutě se po přímém kopu Polácha dostal míč k Poznarovi, který z voleje vypálil na opavskou bránu. Josef Květon svůj tým podržel a střelu mířící do brány vytáhl výborným zákrokem vedle tyče.

Tomáš Mrázek připravil z pravé strany další šanci pro spoluhráče, tentokrát po jeho zpětné přihrávce střílel nad bránu Wirth.

V 77. minutě snížil Zlín na 2-1 poté, co si nejlepší střelec hostů Železník naběhl Kubicovu hlavičku za obranu a přehodil opavského brankáře Květona.

V závěru utkání si připsal tři příležitosti střídající Prokeš, jehož první střelu po přihrávce Mrázka vytáhl mimo tři tyče brankář Kořínek. Minutu před koncem řádné hrací doby stejný hráč nepropálil ze strany zlínského golmana. Z následného závaru vytěžili opavští fotbalisté rohový kop, po němž se k zakončení dostal opět Prokeš, ale ze slibné pozice přestřelil.

V nastaveném čase obdržel domácí brankář Květon žlutou kartu za zdržování hry, ale na konečném vítězství Slezského FC se již nic nezměnilo.