SFC Opava 2–3 FK Čáslav

11.05.2013, autor Redakce
Slezský FC Opava se v 27. kole Fotbalové národní ligy střetl s Čáslaví. Opavští hráči se dvakrát dostali do vedení, ale hosté dokázali vždy vyrovnat a nakonec sami vstřelili vítěznou branku.
27.kolo, sobota 11.5.2013, 18:00
2:3
Čáslav Čáslav
Květon – Metelka, Kostelný, Štrbák, Hrabina – Partyš, Wirth (59. Mrázek), Sedláček (79. Binar), Šrom – Zapletal, Jurečka (82. Krčmařík).

Ducheček – Achemaistos, Karal, Pollalis, Guggino – Fikejz (90. Sklenář), Stathoulopoulos (85. Chalkis), Efthymiadis, Melissopoulos (89. Kučera) – Mylonas – Hippias.

Branky: 30. Partyš, 70. Šrom – 36. Fikejz, 72. a 79. Melissopoulos.Rozhodčí: Hrubeš – Filípek, Dobrovolný. ŽK: Jurečka, Metelka, Krčmařík – Guggino, Mylonas, Fikejz, Pollalis.
Diváci: 1850
+13+13+13

Do sestavy opavského týmu se po odpykání disciplinárního trestu vrátil Václav Zapletal, kvůli čtyřem žlutým kartám naopak nemohl nastoupit Hynek Prokeš. V útoku se od začátku utkání představil Václav Jurečka, který skóroval na hřišti Táborska.

Do utkání lépe vstoupil hostující tým. Melissopoulos se uvolnil na hranici pokutového území a Květon musel jeho střelu mířící k tyči vytahovat na rohový kop.

První opavský pokus přišel po čtvrthodině hry. Partyš vybojoval míč u brankové čáry a byl faulován. Z nařízeného přímého kopu se pokusil překvapit brankáře Duchečka přímou střelou Sedláček, míč však skončil v boční síti.

Chvíli poté po další Sedláčkově standardní situaci, tentokrát z větší vzdálenosti, hlavičkoval Kostelný vedle čáslavské branky. Na druhé straně Fikejz z úhlu střílel přímo na Květona.

Ve 24. minutě si Šrom z kraje hřiště naběhl do středu na dlouhý míč a dostal se do pokutového území. Jeho střelecký pokus z pravé strany však skončil vedle tyče Duchečkovy branky. O pár minut později stejného hráče šikovně uvolnil Sedláček, Šromovu střelu z hranice pokutového území brankář hostí vyrazil. Následně si připsal svůj první pokus do středu brány střílející Jurečka.

Po faulu na Jurečku zahrával Sedláček v 30. minutě další přímý kop. Opavský kapitán přelstil soupeře centrem na zadní tyč, odkud zcela volný Partyš poslal hlavou Slezský FC do vedení.

Opavské vedení netrvalo dlouho, protože o šest minut později hosté vyrovnali, když Fikejz z pravé strany pokutového území přeloboval Květona a míč zapadl k tyči opavské brány. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

První střelecký pokus si v druhé půli připsal Fikejz poté, co se k němu odrazil míč po průniku Achemaistose. Květon si s jeho střelou doprostřed brány poradil.

Po hodině hry byli hosté blízko branky díky dvojnásobné šanci. Po rohovém kopu se k míči dostal Pollalis a jeho přízemní střela z dálky orazítkovala levou tyč Květonovy branky. Hippias následnou dorážku nevyužil a z dobré pozice přestřelil.

Opavští hráči se poté dostali do hry a vypracovali si několik střeleckým pozicí. Sedláčkův přímý kop ani dvě Jurečkova střely z dvaceti metrů však cíl nenašly. Před opavskou brankou poté Štrbák klíčovým zákrokem zblokoval střelu Melissopoulose.

V 70. minutě vstřelil Slezský FC svou druhou branku. Jurečka si zpracoval autové vhazování a přihrál míč Šromovi, který se uvnitř pokutového území obtočil od obránce a prudkou střelou po zemi překonal Duchečka.

Hosté však i tentokrát dokázali rychle zareagovat. Melissopoulos prošel středem opavské obrany a střelou k tyči srovnal na 2:2.

Opava se po obdržené brance vrhla do útoku. Jurečka se probíjel přes obránce, jeho střela ve skluzu byla zblokována na roh. Chvíli poté musel mimo pokutové území vyběhnout Ducheček, který tak odvrátil Mrázkovu šanci.

Čáslav po protiútoku dostala šanci zahrávat rohový kop. Po centru Melissopoulose hlavičkoval jen těsně nad vlastní bránu Štrbák. Melissopoulos i druhý roh zahrál stejně a tentokrát Metelka přizvedl míč nad bezmocného Květona a Čáslav vstřelila svou třetí branku.

Závěrečná opavská snaha o vyrovnání žádnou příležitost nepřinesla, naopak na druhé straně přestřelil v dobré pozici Chalkis. Čáslav tak udržela své vítězství a připsala si tři body za výhru 3:2.