SFC Opava 5–2 FC GRAFFIN Vlašim

27.04.2013, autor Redakce
Slezský FC Opava se v 25. kole Fotbalové národní ligy střetl s Vlašimí. Svěřenci Davida Vavrušky se v prvním poločase ujali tříbrankového vedení a rozhodli tak o osudu zápasu. Díky této výhře se opavský tým posunul o jednu příčku vzhůru a přiblížil se k týmům nacházejícím se v tabulce nad ním.
25.kolo, sobota 27.4.2013, 18:00
5:2
Vlašim Vlašim
Květon – Metelka, Kostelný, Štrbák, Hrabina – Partyš, Wirth, Sedláček (83. Ficek), Šrom – Prokeš (85. Krčmařík), Mrázek (72. Jukl).

Toma – Sus, Petrů, Krmpotič (30. Pokorný), Sudek – Putz, Křeček, Kropík, Wojnar, Průcha (68. Jeřábek) – Matějka (46. Jícha).

Branky: 4. vlastní Petrů, 8. a 24. a 61. Prokeš, 77. Metelka – 69. a 86. Jícha . Rozhodčí: Houdek – Moláček, Machálek. ŽK: Kostelný – Kropík.
Diváci: 1103
+18+18+18

V opavském dresu do utkání nemohli kvůli karetním trestům zasáhnout Roman Potočný a Václav Zapletal. Druhý jmenovaný nebude moci hrát ani o týden později na hřišti Táborska. Do základní sestavy se vrátili Matěj Hrabina s Robinem Wirthem, v útoku nastoupil také Tomáš Mrázek.

Úvod utkání přinesl první střelecký pokus ze strany opavského týmu poté, co Hrabina na levé straně obral soupeře o míč. Střela levého obránce z 25 metrů však mířila nad bránu.

Ve 4. minutě se Slezský FC ujal vedení. Sedláček rozehrál na krátko roh s Partyšem, který vrátil míč opavskému kapitánovi. Ten poslal z pravé strany před bránu kroucený centr a míč s pomocí zásahu obránce Petrů skončil až v síti.

O čtyři minuty později získal na levé straně míč Šrom a vyslal za obranu Prokeše. Opavský útočník obstřelil brankáře Tomu a Slezský FC vedl 2:0.

Opavský tým pokračoval v útočení. Po čtvrthodině hry poslal Partyš od rohového praporku prudký centr, po nemž musel zasahovat Toma.

Následně se poprvé dostali do šance hosté. Po přímém kopu došlo ke skrumáži před opavskou brankou, z níž vzešla tečovaná střela Průchy. Brankář Květon prokázal pohotové reakce a nedopustil, aby míč skončil za jeho zády.

Ve 24. minutě přidali opavští hráči třetí branku po krásné týmové akci. Hrabina se vydal na útočný výlet a zakombinoval se Sedláčkem a Šromem. Míč se vrátil k Sedláčkovi, který poslal do pokutového území centr přesně na Prokešovu hlavu. Vysoký útočník šanci využil a trefil se do horního rohu branky.

Prokeš mohl přidat další branku po Sedláčkově centru z pravé strany, tentokrát však hlavou zamířil nad bránu.

Pět minut před koncem vyslal Šrom další povedenou přihrávkou dopředu na Mrázka, který si v souboji s obráncem posunul míč na pravačku a přízemní střelou trefil tyč Tomovy branky. Z následné dorážky Partyš bez přípravy přestřelil hostující branku. V závěru prvního poločasu ještě prověřil pozornost brankáře střelou z dálky Metelka.

Slezský FC začal druhou půli ve stejném stylu, v jakém zakončil tu první. Po standardní situaci zůstal v pokutovém území soupeře Kostelný, k němuž se dostal odražený míč. Opavský obránce poslal míč vysoko nad bránu.

Po půlhodině hry si Vlašim připsala střelecký pokus, když střídající Jícha z dálky prověřil pozornost brankáře Květona.

Slezský FC vzápětí přidal čtvrtý gól. Po přihrávce od Partyše poslal Mrázek z pravé strany před bránu prudký míč, který Prokeš ve skluzu přetavil ve svou třetí branku v utkání.

Opavský tým pokračoval v náporu. Partyš rozehrál rohový rok přihrávkou na Sedláčka, jenž vyslal na vlašimskou bránu prudkou střelu, která mířila o metr vedle.

V 69. minutě se Vlašimi povedlo provést protiútok, když se zcela sám za vysunutou obranou zjevil Jícha. Ten vyloženou šancí nepohrdl a střelou k tyči snížil na rozdíl tří branek.

O dvě minuty později nadělala Šromova tečovaná střela problémy Tomovi, jenž míč vyrazil před sebe. Hostující brankář následně zblokoval Prokešovu dorážku.

V 77. minutě přišel pátý opavský gól. Prokeš postupující z pravé strany nejprve nepropálil brankáře Tomu, odražený míč však uklidil k tyči obránce Metelka.

Vlašim se v závěru dočkala další branky. Jícha si v pokutovém území zasekl míč a zaznamenal svůj druhý gól utkání.

Opavští hráči v závěru nedopustili žádné komplikace, naopak Krčmařík ve skluzu mířil do boční sítě. Slezský FC si připsal důležité tři body do tabulky za výhru 5:2.