SFC čeká domácí mise. Do Opavy míří Varnsdorf

12.10.2017, autor Redakce
Opava – Sobotní duel Fortuna národní ligy v Opavě má jasného favorita, a to domácí SFC. Ten je v čele soutěže, kdežto jeho protivník z Varnsdorf okupuje předposlední příčku.
11.kolo, sobota 14.10.2017, 18:00
3:3
Varnsdorf Varnsdorf
Fendrich – Simerský, Radić (46. Puškáč), Žídek – Kuzmanović, Schaffartzik, Jursa, Zapalač – Kayamba (83. Stříž), Smola, Jurečka (75. Zavadil). Trenér: Roman Skuhravý.

Samoel – Zbrožek, Zieris, Chlumecký, Bílek – Klobása (79. Barac), D. Breda, Bláha (65. Šulc), Kocourek (65. Dordič) – W. Da Silva, Durdević. Trenér: Zdenko Frťala.

Branky: 37. Kuzmanović, 48. Puškáč, 83. Simerský – 14. a 29. Klobása, 58. Durdević.
Rozhodčí: Adámková – Boček, Lakomý.
ŽK: Zapalač, Schaffartzik – Klobása, Breda, Zbrožek, Samoel, Šulc.
Diváci: 2916
+14+14+14

Opavští začali podle představ, od prvních minut byli aktivnější a Varnsdorf přehrávali, jenže ve 14. minutě zůstal před Fendrichem nikým neobsazený Klobása, rychle si zpracoval balon a střelou k pravé tyči otevřel skóre. Hned vzápětí mohl po centru Zapalače srovnat Smola, jeho parádní hlavičku ale neuvěřitelně zlikvidoval brankář Samoel.

Na opačné straně pro změnu Kocourka výtečně vychytal gólman Fendrich. Pak Jursův technický obstřel zneškodnil Samoel a krátce nato hosté dotáhli do úspěšného konce další brejk. Tentokrát Klobása rozběhl akci na pravé straně hřiště, vyměnil si míč s Da Silvou, který mu jej vrátil, a Klobása zblízka zvýšil na 2:0 pro Varnsdorf.

Pro Opavu byla druhá branka varováním, a tak domácí začali jednat. Nejprve sice slibnou příležitost neproměnil Jurečka, vzápětí už pochmurná nálada v Městských sadech opadla. To když po centru Kayamby hlavičkoval Simerský, Samoelovi míč vypadl, jeden z varnsdorfských obránců jej odkopl jen ke Kuzmanovićovi. Ten už si věděl rady a pohotovou střelou snížil – 1:2.

Kontaktní gól Slezský FC ještě víc nakopl. Hosté chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Tak moc je domácí celek mačkal. Šanci měli Kayamba s Kuzmanovićem, ale vyrovnání se opavský tým dočkal až na startu druhé půle.

Kouč Roman Skuhravý ze hry stáhl Marka Radiće, na hrot poslal čerstvého Davida Puškáče, který byl na hřišti sotva tři minuty a výstavní hlavičkou po přiťuknutí Smoly srovnal. Právě holohlavého útočníka Slezského FC pak ve vápně zezadu srazil Zbrožek a kopala se penalta. Přesněji řečeno tedy dvě, protože po první, kterou Samoel Schaffartzikovi lapil, se pokutový kop opakoval. Tradiční penaltový specialista Opavy ovšem znovu neuspěl. Tentokrát vypálil nad bránu.

Neproměněná penalta jako by předznamenala další tvrdý direkt, který musel SFC vstřebat. Durdević si po dlouhém nákopu šikovně zpracoval míč a střelou z otočky vrátil Varnsdorfu těsný náskok. Opavští ale nesložili zbraně. Dvě velké šance měl Kuzmanović. V té první už dokonce překonal Samoela, jenže na brankové čáře zabránil jistému gólu hostující stoper. Vzápětí pálil srbský šutér nad bránu.

Slezané mačkali svého soka jako citron, hosté ale neváhali vystrčit růžky a zahrozit z brejků. Jako třeba Breda, jehož technická střela skončila těsně nad břevnem. Tribuny v Městských sadech explodovaly nadšením v 83. minutě, kdy Kayambův střílený centr tečoval před Samoelem Simerský, a bylo to 3:3.

To už byl na hřišti také nejzkušenější opavský hráč Pavel Zavadil a právě on měl na kopačce vítězný gól. V nastaveném čase si nachystal balon při standardce zpoza šestnáctky. Jeho zakroucená střela ovšem skončila těsně nad hostující bránou a stadionem v Městských sadech to jen zahučelo. Opavští fotbalisté tak znovu prokázali, že se nikdy nevzdávají. S Varnsdorfem urvali bod za remízu 3:3.