Opava – Bez zkušeného obránce Zdeňka Pospěcha se bude muset obejít trenér Slezského FC Opava Roman Skuhravý ve Vlašimi. Naopak do sestavy se vrací stoper Jaroslav Svozil, který si odpykal jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty.
Řehák – Mil. Kadlec, Piško (80. Cabadaj), J. Štochl, Tusjak – Janda (65. Plachý), Březina, Vodháněl, Skopec – Badocha, Hadaščok (75. Dao). Trenér: Petr Havlíček.

Šrom – Simerský (85. Hrabina), Svozil, M. Helebrand – Kayamba, Schaffartzik, Zavadil (67. Jursa), Kuzmanović, Zapalač (62. Puškáč) – Jurečka, Smola. Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 56. Hadaščok, 69. Badocha – 78. Puškáč, 84. Kayamba.
Rozhodčí: Berka – Ratajová, Vít.
ŽK: Vodháněl – Zapalač.
Diváci: 810
+14+14+14

Opavští začali aktivně, a poté, co uplynulo deset minut hry, si vytvořili první velkou šanci. Zavadil napřáhl z dálky, jeho přízemní ránu tečoval Jurečka těsně nad břevno vlašimské brány. Krátce nato to hořelo na opačné straně. Březinovu bombu z přímého kopu vyrazil gólman Šrom přímo k Hadaščokovi, který z dorážky pálil vedle.

Slezané měli stálou územní převahu, jenže se dlouhou nedokázali probít přes obranný val domácích. Z dálky to zkusil Kayamba a jeho pumelice jen těsně minula domácí svatyni. Po půlhodině se Opavě povedlo vykombinovat vlašimskou obranu, ale Jurečka znovu vystřelil jen nad bránu Řeháka. V závěru první půle ještě Šrom chytil ránu Hadaščoka, který to zkusil střelou zpoza šestnáctky.

Hned na startu druhé půle Opavským zatrnulo, když Hadaščok upaloval sám na Šroma, jenž mu skvěle zmenšil střelecký úhel, a nakonec opavského odchovance v dresu Vlašimi vychytal. Pak domácí ukázali zajímavou kombinaci po ztrátě Svozila, celou akci zakončil střelou z voleje Tusjak, ale trefil jen ochrannou síť za opavskou bránou.

V 55. minutě se domácí dočkali. Schaffartzik ve středu hřiště nepřesně rozehrál a vlašimský celek se ihned vydal dopředu. Rychlý brejk táhl Janda, který naservíroval míč před bránu Hadaščokovi, a ten překonal Šroma. Po hodině hry další kombinaci domácích zakončil Tusjak, jehož rána z hranice vápna lízla břevno opavské brány.

Slezané otevřeli hru, jenže Vlašim ukázala, že rychlé brejky umí na jedničku. Rychlou kombinaci uzavřel přízemní střelou k tyči Badocha a domácí šli do dvoubrankového vedení. Po akci Puškáče pálil zády k bráně Kuzmanović, jeho pokus ale Řehák lapil.

Následně ránu Kuzmanoviće tečoval jeden z domácích hráčů do zámezí a Opava měla roh. Jursa nádherně zakroutil centr na přední tyč a Puškáč hlavou vstřelil kontaktní gól. To ale nebylo z opavské strany všechno. Sám na Řeháka pádil Kayamba a fantasticky prostřelil domácího gólmana – 2:2.

V závěru Opavští sahali dokonce po třech bodech, ale třetí gól už nepřidali. Do Slezska si tak odvezli bod po remíze 2:2.