SFC v Brně vyzve Karvinou. Zaostáváme v agresivitě, ví Skuhravý

24.08.2018, autor Redakce
Opava – Zápas o šest bodů. Takhle lze nazvat sobotní duel mezi Slezským FC Opava a Karvinou. Hosté ještě nebodovali, Opavští mají na kontě jeden bod. Poslední vystoupení obou týmů sice skončilo porážkami, nicméně Karviná proti Plzni odehrála dobrý zápas, kdežto výběr trenéra Romana Skuhravého chytil v Boleslavi šestku.
6.kolo, sobota 25.8.2018, 17:00
1:3
Karviná Karviná
Šrom – Helebrand, Simerský, Svozil, Hrabina (46. Smola) – Janetzký (77. Juřena), Schaffartzik, Jursa (69. Kayamba), Zapalač – Puškáč, Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý.

Berkovec – Čolič, Panák, Janečka, Moravec – Mertelj, Budinský – Tusjak (67. Guba), Lingr (46. Smrž), Letič (85. Dramé) – Wágner. Trenér: Roman Nádvorník.

Branky: 61. Smola – 21. Panák, 59. Smrž, 82. Wágner.
Rozhodčí: Zelinka – Blažej, Kříž.
ŽK: Kuzmanović – Letič.
Diváci: 1209
+17+17+17

Opavští se v Brně tentokrát museli obejít bez Pavla Zavadila, který si na tréninku přivodil lehčí zranění, a duel s Karvinou sledoval jen z tribuny. Hned v úvodu se trochu otevřela karvinská obrana, Kuzmanović si nachystal míč ke střele, jenže ta mu nesedla ideálně a Berkovec byl připraven.

Jenže ve 21. minutě udeřilo. Po rohu Budínského zůstal volný Panák a hlavou poslal hostující celek do vedení. Opavští pak častěji drželi míč na svých kopačkách, jenže žádnou vážnou příležitost si nevytvořili. Většina akcí končila ještě před vápnem.

Kouč SFC Roman Skuhravý poslal do hry pro druhý poločas Tomáše Smolu, ale ten společně se svými spoluhráči nejprve sledoval kterak Šrom vychytal únik Wágnera. Karvinští ovšem pokračovali v akci dál a Smrž ji zakončil přesnou střelou k tyči – 0:2.

Krátce nato ovšem přispěchal s kontaktní brankou po ostrém centru Zapalače střídající Smola a hned vzápětí mohl srovnat, jenže vypálil vedle. Opavští začali hostující tým tlačit. Na opačné straně se v tutovce objevil Budínský, ale zakončil mimo opavskou bránu. Pak Kayamba nádherně vlétl do karvinského vápna, jeho střílenou přihrávku ovšem zablokovala hostující obrana.

Slezané ne a ne vyrovnat, naopak Wágner v závěru přidal po rychlém brejku třetí gól Karviné a bylo hotovo. Slezský FC si tak na své první ligové vítězství musí počkat.

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „Celý zápas se vyvíjel přesně tak, jak jsme do puntíku věděli – že na nás půjde soupeř z hlubokého bloku a bude čekat na nějakou naši ztrátu a podobně. Věděli jsme, že nás zápas donutí být dominantní v kombinaci. Všechno se dá shrnout jedním slovem – jsme naivní. V první půli jsme byli naprosto sterilní v útočné fázi, a navíc jsme dětinsky nezodpovědní v klíčových situacích. Prohráli jsme zaslouženě, protože fotbal se hraje na góly.“

Roman Nádvorník (trenér MFK Karviná): „Věděli jsme, že jsem jedeme hrát zápas o šest bodů. Do zápasu jsme vstoupili dobře. Povedlo se nám dát gól z rohu, na které jsme se celý týden připravovali. Vypracovali jsme si ještě několik gólových šancí. Byl jsem spokojený, jak jsme dokázali jít po zisku balonu nahoru a do přečíslení. Po sérii nepovedených zápasů nás výhra může zvednout. Bodově jsme se trochu odlepili od spodku tabulky. Věřím, že nám tohle vítězství pomůže.“