Sezona je tu! Slezský FC čeká ostrý start, derby ve Frýdku-Místku

01.08.2014, autor Redakce
O P A V A - Fotbalová národní liga startuje a opavští fotbalisté jsou u toho! Mužstvo Slezského FC projde v úvodním kole nového ročníku ostrým testem v podobě derby na horké půdě Frýdku-Místku. Novou sezonu rozehraje Opava na frýdecko-místeckém stadionu Stovky v sobotu 2. srpna od 17 hodin a dá se očekávat bouřlivá atmosféra.
1.kolo, sobota 2.8.2014, 17:00
Frýdek-Místek Frýdek-Místek
2:3
Prepsl – Ilko, Uvíra, Literák, Švrček – Ďurica (66. Uškovič), Žídek – Zapalač, Matúš, Mozol (79. Vašenda) – Pribula (63. Talián).

Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka, Horka – Vavřík (83. Svatonský), Ševčík, Schaffartzik (90. Machálek) – Kuzmanović (45. Mrázek).

Branky: 44. Matúš, 82. Uškovič – 50. Čelůstka, 59. Ševčík, 65. Dvorník. Rozhodčí: Proske – Pochylý, Caletka. ŽK: Ďurica, Žídek – Mrázek, Dvorník, Mikula, Metelka. ČK: 90. Ilko (Frýdek-Místek).
Diváci: 3612
+16+16+16

Úvod zápasu toho příliš zajímavého nepřinesl. Do první slibné příležitosti se probili domácí zhruba po čtvrthodině hry, kdy Zapalač našel přesným centrem hlavu Matúše, ale ten opavskou bránu minul. Na dobrých dvacet minut se pak bojovalo spíše ve středu hřiště a zajímavé věci se udály až v závěru prvního poločasu.

Po jednom z rohových kopů Valcířů podnikli Opavští rychlý protiútok, který táhl Kuzmanović. Ten obešel jednoho obránce a přiťukl míč dobíhajícímu Pospěchovi. Ten se dostal do šestnáctky, jenže balon si moc předkopl a jeden z domácích beků jej na poslední chvíli ukopl na roh. V předchozím souboji si však Kuzmanović poranil kotník a zápas pro něj skončil.

Krátkou početní výhodu před jeho vystřídáním Frýdek-Místek dokázal zužitkovat. Mozolův centr z pravé strany přizvedl jeden z domácích obránců přímo na hlavu Matúše, který se štěstím poslal Lipinu do vedení.

Po změně stran ohrozil Prepsla jako první opavský bek Čelůstka, který po odvráceném rohu překvapivou střelou z třiceti metrů vystřelil jen těsně nad. To ale nebylo pro domácí dostatečné varování. Krátce nato si totiž ve vápně narazil s Metelkou, a pak chladnokrevně propálil Prepsla – 1:1.

Opava byla při chuti. Razantní střelou z voleje se prezentoval Mrázek a Prepsl se musel hodně natahovat, aby míč vyrazil na roh. Pak zahrozili také domácí, ale Metelka založil rychlý protiútok, poslal míč Ševčíkovi, který upláchl přes půl hřiště a otočil vývoj utkání ve prospěch Slezského FC. Uběhlo sotva šest minut a žluto-modří přidali třetí gól. Čelůstka parádně odcentroval z přímého kopu a Dvorník míč lízl hlavou lehce k tyči – 1:3.

Pak Květona překvapil dalekonosnou ranou Talián, kterou opavský gólman s vypětím sil vytáhl na roh. V 83. minutě ale udělala chybu jinak pozorná opavská obrana a střídající Uškovič vstřelil kontaktní gól. Slezský FC dál spoléhal na brejky a po jednom z nich mohl rozhodnout Svatonský, ten si kličkou položil Prepsla na zem, jenže místo toho, aby míč poslal do sítě, trefil právě ležícího brankáře domácích.

Krátce nato byl Svatonský sražen ve vápně a rozhodčí odpískal penaltu. K ní se postavil tradiční exekutor Schaffartzik, jenže vysoko přestřelil, a tak bylo utkání dramatické až do konce. Borci Slezského FC si ale výhru vzít nenechali.