Šlágr MSFL se blíží! Přijede druhá Třebíč, překvapení sezony

04.04.2014, autor Redakce
O P A V A - Lídr MSFL Slezský FC se doma o víkendu představí v souboji s nováčkem soutěže z Třebíče. Třebíčské mužstvo si ale vede skvěle a v třetiligové tabulce mu patří druhé místo. Výkop zápasu o šest bodů je v opavských Městských sadech na programu v sobotu 5. dubna 2014 už od 16 hodin!
20.kolo, sobota 5.4.2014, 16:00
5:0
Třebíč Třebíč
Květon – Vavřík, Horka, Dvorník, Mat. Hrabina – Polách – Metelka, Schaffartzik (82. Němec) – Grussmann (57. Schneider) (82. Sedláček) – Mrázek (72. Jurečka), Nekuda (72. Komenda).

Matiášek – S. Svoboda, Komínek, Havránek, P. Chalupa (66. M. Chalupa) – Chlup – Kostelecký (66. Ujčík), P. Svoboda, Dobrovolný (78. Benda) – Podzemský (78. Válek) – Malý (62. Florián).

Branky: 3. Schaffartzik, 18. Nekuda, 23. a 56. Metelka, 41. Mrázek. Rozhodčí: Julínek – Černý, Trávníček. ŽK: Komínek, P. Svoboda (oba Třebíč).
Diváci: 1791
+14+14+14

Slezané vstoupili do zápasu výtečně, když po ztrátě hostujícího týmu ve středu pole získali balon. Mrázek s ním vletěl do vápna a skvělou přihrávkou našel Schaffartzika, který doběhl před bránu a zblízka uklidil míč do sítě.

Třebíč se do náznaku šance dostala krátce nato. Grussmannovu přihrávku vystihl Podzemský a poslal míč na Petra Svobodu, který jej předal Chlupovi, jenže ten pálil vysoko nad bránu.

Následně Polách potáhl míč, posunul jej rozběhnutému Schaffartzikovi. Ten si obhodil obránce a vypálil do tyče. Odražený míč chtěl do sítě bez přípravy dorazit Mrázek, ale trefil jen chumel před sebou, kde se rychle zorientoval Nekuda a poslal Slezský FC do dvoubrankového vedení.

Žluto-modrý tým servíroval radost i o pět minut později. Matěj Hrabina našel dlouhým pasem Nekudu, ten zleva odcentroval do vápna, kam si naběhl Metelka a tvrdou ranou bez přípravy nedal Matiáškovi šanci – 3:0. Hosté se smažili v opavském pekle. Po půlhodině hry vybojoval míč Nekuda, přenechal jej Poláchovi, který efektní patičkou přistrčil míč Mat. Hrabinovi, ten se s balonem dostal do vápna, kde z otočky pálil Mrázek a Matiášek měl co dělat, aby míč vyrazil.

O chvilku později natáhl z třiadvaceti metrů Horka a jeho jedovka skončila jen těsně vedle pravé tyčky. V závěru prvního poločasu přišla ještě čtvrtá exploze opavské radosti. Zprava odcentroval Vavřík a důrazný Mrázek rybičkou překonal Matiáška počtvrté.

Na začátku druhého poločasu rozběhl Metelka nadýchaným pasem Mrázka, který se prohnal kolem třebíčského obránce a z ostrého úhlu vyprášil rukavice Matiáška. Opavští diktovali tempo hry a v 56. minutě z hranice vápna vypálil Nekuda do břevna, od kterého se balon odrazil k dobíhajícímu Metelkovi a ten jej hlavičkou poslal do sítě – 5:0.

Pak přišel čas opavských příznivců. Ti vytáhli povedenou a výstižnou choreografii. Roztáhli plachtu s nápisem „Opaváci – navždy věrni svému klubu“, které tleskal celý stadion. Do šance se poté dostali hosté, ale Květon předvedl výborný zákrok. Na druhé straně našel střídající Schneider Metelku a tomu radost z hattricku překazil parádním zásahem Matiášek.

V závěru se mezi Hrabinou a Dvorníkem probil do zakončení hostující Podzemský, ale jeho přízemní střela byla tečována na roh. Další gól už diváci neviděli, ale fotbalem se v Městských sadech kromě hostů bavili snad úplně všichni.