Slezané míří do Tábora. Věřím, že náš motor zažehl správně, říká Skuhravý

16.03.2018, autor Redakce
Opava – V Sokolově Slezský FC jasně vyhrál. Nyní jsou připraveni opavští fotbalisté podle slov trenéra Romana Skuhravého loupit v Táboře, kde má domovský stánek Táborsko. Slezany ale rozhodně nečeká na jihu Čech jednoduchý zápas, což si uvědomuje i ambiciózní kouč.
19.kolo, sobota 17.3.2018, 15:00
Táborsko Táborsko
0:3
Toma (37. Zadražil) – Navrátil, Zavadil, Dudl, Šandera – Kučera, Mršić, Prošek, Kopřiva (57. Blecha) (73. N'Gimbi), Vandas – Valenta. Trenér: Roman Nádvorník.

Šrom – Pospěch (87. M. Helebrand), Svozil, Simerský, Žídek – Kuzmanović, Schaffartzik, Zavadil, Zapalač (63. Stříž) – Jurečka (78. Janetzký), Puškáč. Trenér: Roman Skuhravý.

Branka: 5. Jurečka, 68. a 82. Puškáč.
Rozhodčí: Pechanec – Dobrovolný, Pfeifer.
ŽK: Žídek (Opava).
Diváci: 623

Opavský kouč Roman Skuhravý nemohl do hry nasadit vykartovaného záložníka Tomáše Jursu, jehož místo zaujal velezkušený Pavel Zavadil. Kvůli horečkám nenastoupil ani Joel Kayamba. Naopak poprvé od 28. května loňského roku se v soutěžním utkání objevil na hřišti i navrátilec Zdeněk Pospěch.

Podobně jako v Sokolově i tentokrát začali Slezané skvěle. Už v 5. minutě hry Zapalač šikovně vysunul Jurečku, který před vybíhajícím brankářem Tomou poslal balon do sítě, a Opava vedla. Následně se Slezané dožadovali penalty, když Zapalačovu ránu zblokoval Navrátil zřejmě rukou. Rozhodčí Pechanec ale na penaltový puntík neukázal.

V závěru první půle pro zranění odstoupil ze hry domácí gólman Toma, na další gól se ovšem čekalo dlouho. Sektor opavských fanoušků si gól zařval po hodině hry. Hosté sice nejprve orazítkovali břevno domácí brány, pak se ale z dorážky trefil Puškáč a zvýšil na 2:0 pro SFC.

Tentýž hráč v závěru přidal ještě třetí gól Opavy, když se trefil přesně k tyči. Slezané jsou tak na jaře po dvou zápasech stoprocentní. V Sokolově i Táboře zvítězili shodně 3:0 a nadále se vyhřívají na čele Fortuna národní ligy.