Slezané míří na sever Čech. Představí se v Teplicích

02.03.2019, autor Redakce
Opava – Další zápas FORTUNA:LIGY je tady. Opavští fotbalisté míří do Teplic, kde by rádi bodovali. V nominaci na utkání nebude chybět Jakub Janetzký, který proti Plzni absentoval kvůli karetnímu trestu.
23.kolo, neděle 3.3.2019, 15:00
Teplice Teplice
3:2
Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Krob – Ljevaković (72. Hošek), Kučera – Hora, Moulis – Jindráček (67. Trubač), Žitný (54. Kuchta). Trenér: Stanislav Hejkal.

Šrom – Helebrand (46. Schaffartzik), Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Řezníček (78. Juřena) – Jurečka, Janetzký, Stáňa (57. Zapalač) – Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

Branky: 8. z pen a 36. Hora, 83. Kuchta – 44. Žídek, 88. Juřena.
Rozhodčí: Ginzel – Mokrusch, Kožár.
ŽK: Ljevaković, Shejbal, Jeřábek, Vondrášek, Kuchta, Hora, Trubač – Helebrand, Smola.
Diváci: 2891

Slezanům vůbec nevyšel vstup do zápasu. Nejprve po ztrátě Jurečky povedenou střelou orazítkoval tyč Moulis, a pak Helebrand ve vápně šlapákem poslal k zemi právě Moulise. Rozhodčí Ginzel nařídil penaltu, a byť Šrom vystihl směr Horovy střely, balon se zastavil až v síti opavské brány.

Na opačné straně to zkoušel po efektním zpracování Janetzký, jenže jeho dělovka byla zblokována. Po půlhodině znovu udeřili Severočeši. Z levé strany odcentroval Krob na zadní tyč, kde Žídka předběhl Hora a hlavičkou do protipohybu Šroma zvýšil na 2:0.

Pak Kučera vysunul rozběhnutého Žitného, jeho zakončení ale postrádalo přesnost. V závěru první půle se Opavští dočkali snížení. Po standardce Zavadila vrátil do vápna odražený balon Řezníček, po Jurečkově sklepnutí se před Grigara procpal Žídek a dotlačil míč do teplické brány.

Slezané mohli po další standardce srovnat. Smola hlavičkou přiťukl balon Simerskému, který míč připravil pro Janetzkého, jeho rána z voleje se ale neujala.

Po změně stran nahradil Helebranda Schaffartzik, který společně se spoluhráči sledoval, kterak krátký závar před teplickou bránou ukončil tvrdou střelou nad Grigarovu svatyni Simerský. Tentýž hráč poté na poslední chvíli hasil požár před Šromem po rychlém brejku Teplic.

Opava dál tlačila. Po standardce Zapalače se balon dostal ke Smolovi, jehož teč zblízka vyrazil Grigar na roh. Ten ovšem Slezané nerozehráli dobře a dopředu šly Teplice. Nadějný brejk ovšem zbrzdily a Kuchta pálil nad. Pak Janetzký rozběhl Jurečku, který přehodil Grigara, jenže míč před brankovou čárou odpálil Jeřábek.

Po rohu to zkusil z voleje Řezníček, ale jeden z teplických beků vyhlavičkoval míč do zámezí. Následně se Opavští dožadovali penalty po zákroku na Smolu, ale rozhodčí Ginzel faul neviděl.

Chvíli před koncem Zavadil namazal domácímu Kuchtovi, který zvýšil na 3:1. Jiskru naděje vykřesal parádní trefou z voleje Juřena, jenž s přispěním levé tyče vstřelil kontaktní gól. Po sklepnutí Jurečky dorazil míč do teplické brány Žídek, jenže rozhodčí už předtím viděli ofsajd, a tak Opava v Teplicích prohrála 2:3.

Stanislav Hejkal (trenér FK Teplice): „Věděli jsme, že Opava je pracovité a týmové mužstvo. Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý, dali jsme góly, ale pak jsme se uspokojili hrou a soupeř převzal už v první půli otěže utkání a do poločasu snížil. Chtěli jsme mít dobrý vstup do druhé půle, ale to jsme nezvládli. Utkání už z naší strany nebylo odehráno kvalitně. Utrpěli jsme vítězství, ale jsme za to strašně rádi.”

Ivan Kopecký (trenér Slezského FC Opava): „První poločas byl z naší strany hodně slabý. Byl to náš nejslabší výkon a svou nedůsledností či nešikovností jsme soupeři umožnili jít do vedení 2:0. Opravdu jsme si zasloužili dostat do držky, protože se takhle nebojuje. Po domluvě v kabině bylo vidět zlepšení. V první půli jsme ale urazili Boha a přes všechny příležitosti se nám nepodařilo srovnat. Co se o přestávce dělo v kabině? To nechtějte slyšet. Nebyla to příjemná slova. Chyběly mi tam energie a drajv. Takhle ligu hrát nemůžeme. Musíme si to rozebrat, ale nesmí se to opakovat.”