Slezané na Letné nezklamali, vrací se ale bez bodu

10.06.2020, autor Redakce | FOTO: František Géla, sfc.cz
Praha – Fotbalisté Slezského FC se z Letné vrací bez bodu. Byť na trávníku pražské Sparty nepředvedli špatný výkon, gól ale vstřelit nedokázali a nakonec prohráli 0:2.
29.kolo, středa 10.6.2020, 18:00
Sparta Sparta
2:0
Nita – Vindheim, Štetina, Hancko, Hanousek – Hložek, Trávník (46. Sáček), Kanga (76. Dočkal), Karabec (76. Mandjeck), Moberg Karlsson (65. Frýdek) – Kozák (65. Tetteh). Trenér: Václav Kotal.

Fendrich – Hrabina, Hnaníček, Žídek, Helešic – Schaffartzik, Jan Řezníček – Mondek (75. Sus), Jursa (78. Železník), Dordič (83. Ščudla) – Juřena (83. Texl). Trenér: Jiří Balcárek.

Branky: 11. Kozák, 71. Frýdek.
Rozhodčí: Marek – Vodrážka, Batík.
ŽK: Trávník, Hancko, Štětina – Žídek.
+37+37+37

Opavští se na Letné představili ve značně pozměněné sestavě. Oproti poslednímu utkání se Slováckem zůstalo v základu pouze pět hráčů – Vilém Fendrich, Josef Hnaníček, Jan Žídek, Matěj Helešic a Bojan Dordič. Slezané začali aktivně, jenže po jedenácti minutách prohrávali.

Opavští hráči nedokázali přerušit kombinaci Sparty na polovině hřiště, Karabec vysunul Trávníka, který poslal míč do vápna a odchovanec SFC ve službách Pražanů Kozák střelou z prostoru penalty otevřel skóre. Na opačné straně měl solidní příležitost Dordič, po přesném centru Hrabiny ovšem hlavičkoval přesně do míst, kde stál brankář Nita.

Pražané mohli po půlhodině přidat druhý zásah. Po centru Karlssona přistál míč na rohu šestnáctky u Karabce, ale ránu mladého sparťanského záložníka zlikvidoval gólman Fendrich. Zkraje druhé půle opět zahrozili domácí, jenže Hložek pálil vysoko nad opavskou bránu. Na opačné straně mohlo být srovnáno poté, co si hlavičku Žídka srazil na tyč vlastní brány sparťanský stoper Štětina.

Odpor Slezanů zlomil dvacet minut před koncem střídající Frýdek, jehož střelu z voleje tečoval mimo dosah gólmana Fendricha Jursa – 2:0. Další branka už nepadla i díky včasnému zákroku Fendricha proti pohotové střele Mandjecka, a tak se opavský tým vrací bez bodu.

Václav Kotal (trenér AC Sparta Praha): „Naše vítězství se zrodilo těžko. Byl to víc boj než fotbal, ale jsem rád, že jsme vzadu zase udrželi nulu, což pro nás bylo důležité z hlediska toho, že je to už třetí utkání v řadě. Přece jenom se nám povedlo překonat úpornou obranu Opavy a vstřelit alespoň dva góly.“

Jiří Balcárek (trenér Slezského FC Opava): „Chtěli jsme se dostat do kombinační hry Sparty, ve které je silná, což se nám dařilo. Domácí nás potrestali z jediné šance, kdy jsme propadli na soupeřově polovině. Prohrávali jsme, ale pořád jsme věřili, že utkání můžeme zvládnout – a to se potvrdilo. Měli jsme šanci, po níž jsme dali tyčku. Tím se utkání lámalo, protože kdybychom dali na 1:1, byl by to jiný zápas. Sparta pak dala z ojedinělé akce gól na 2:0. Spartě dělalo problémy, že jsme hráli hodně nahoře. Projevila se ale zkušenost ve finální fázi.“