Slezany čeká náročná bitva, do Opavy míří lídr ze Sokolova

24.09.2015, autor Redakce
O P A V A - Soupeř z kategorie nejtěžších se v sobotu 26. září od 18 hodin představí na opavském stadionu. Dorazí Baník Sokolov, aktuální lídr soutěže. V posledním zápase Sokolovští na domácím trávníku porazili Znojmo Radima Kučery. Do Opavy jedou optimisticky naladěni, s cílem znovu bodovat.
8.kolo, sobota 26.9.2015, 18:00
2:2
Sokolov Sokolov
Vašek – Zd. Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka – Žídek – Schaffartzik, Grussmann (79. Jurečka), Jursa – Kuzmanovič, Zb. Pospěch (75. Mrázek).

Belaň – Vondráček, Prošek, Takács, Urma – Vrtělka, Kratochvíl – Kosak (90. Dřížďal), Dvořák I., Pouček (56. Machek) – Manzia (64. Procházka).

Branky: 29. Zb. Pospěch, 55. Žídek – 73. Kratochvíl. 77. Prošek.
Rozhodčí: Váňa – Koval, Vitner.
ŽK: Žídek, Zb. Pospěch, Jursa, Zd. Pospěch – Vrtělka.

Diváci: 1498
+12+12+12

Aktivněji vstoupili do utkání hosté ze Sokolova. Už po pár minutách natáhl z dálky Pouček, ale jeho střela minula opavskou bránu. Na druhé straně už Opavští zvedali ruce nad hlavu, když staronový navrátilec Zbyněk Pospěch povalil brankáře Belaně a Grussmann doklepl míč do brány. Rozhodčí však ještě předtím odpískal útočný faul opavského útočníka. Následně unikal Schaffartzik sám na gólmana, ale jeho ránu zablokoval jeden z hostujících obránců.

Po dvaceti minutách hry se fantasticky položil do vzduchu sokolovský útočník Manzia, ale balon po jeho nůžkách famózně vytáhl nad břevno domácí brankář Vašek. Hned vzápětí opavské tribuny explodovaly radostí. Simerský po centru posunul hlavou míč na Zbyňka Pospěcha, který oslavil svůj návrat do Opavy úvodní brankou zápasu.

Krátce po změně stran navíc po standardce propadl míč na zadní tyč k Žídkovi, který zvýraznil opavské vedení. Pak unikali Opavští tři na jednoho, jenže Grussmann místo zakončení volil přihrávku na Zbyňka Pospěcha, který byl v těžké pozici a hlavou nedokázal usměrnit balon do brány.

V 73. minutě zničehonic udeřilo na druhé straně. Z necelých dvaceti metrů napřáhl Kratochvíl, jenž propálil Vaška, a sokolovskému Baníku už chyběl pouze jediný krok ke srovnání skóre. Ten přišel hned vzápětí, kdy chyboval Vašek a stoper Prošek vyrovnal na 2:2. Těsně před koncem mohl rozhodnout opavský zadák Simerský, jenže jeho ránu zblízka zblokovala hostující obrana, a oba celky si rozdělily po bodu.