Slezany prověří HFK Olomouc, na Hanou jede Opava bez Goduly

20.09.2013, autor Redakce
O P A V A - Opavští fotbalisté cestují po jednoznačném středečním vítězství nad Mikulovicemi na Hanou. Jejich soupeřem bude v rámci 7. kola MSFL tým HFK Olomouc. Ten ve středu sehrál duel s prvoligovou Slavií Praha v Poháru České pošty a přes porážku 1:2 Pražany velmi potrápil. Znepříjemnit život bude chtít Holice také Opavě v zápase, který má výkop stanoven na sobotu 21. září od 16:00.
7.kolo, sobota 21.9.2013, 16:00
1. HFK Olomouc 1. HFK Olomouc
0:1
Šrom – Dadák (84. Kršák), Lukášek, Kopecký, Matyska (82. Pezzotti) – Janoščin, Bernard (66. Dupkala) – Korčian, Hromek, Bednář (46. Štěpánek) – Žondra.

Hampel – Matěj Hrabina, Švec, Dvorník, Keresteš – Metelka, Sedláček (61. Wirth), Skřehot (84. Swiech), Schaffartzik – Nekuda (89. Bartozel) - Komenda (75. Jurečka).

Branky: 45. Komenda. Rozhodčí: Fojt – Šenkýř, Černý. ŽK: Keresteš, Schaffartzik, Metelka (OPA).
Diváci: 358
+13+13+13
Utkání v Holici začalo obrovskou šancí domácích fotbalistů, kteří mohli jít do vedení hned po necelých třech minutách. Do míče se opřel Bednář a míč skončil na tyči Hampelovy svatyně! Ve 12. minutě měl dobrou možnost pro změnu Korčian, který mohl těžit z chyby hostující obrany. Olomoucký hráč ale zamířil pouze do míst, kde stál připravený gólman Hampel, který v sobotu nahradil mezi třemi tyčemi Lukáše Godulu.

Po úvodní čtvrthodině, která patřila spíše domácím, tempo hry opadlo a následovala tak hluchá pasáž, při které se diváci fotbalem příliš nebavili. Alespoň tedy ti domácí, kteří dnes byli svědky výborné kulisy ze strany opavských příznivců, kteří přijeli na předměstí Olomouce v tradičně hojném počtu a bavili se po celý zápas po svém.

Klíčový moment utkání tak přišel až v samotném závěru úvodního dějství. Běžela poslední minuta první půle a Slezský FC dostal možnost kopat standardku. Ačkoliv Opavu tato herní činnost v dosavadním průběhu utkání poměrně trápila, tentokrát z ní favorit MSFL udeřil. Sedláček poslal do pokutového území centrovaný míč, který usměrnil skluzem k pravé tyči útočník Tomáš Komenda.

Holice, která inkasovala pověstný gól „do šatny“, se snažila po změně stran o vyrovnání. Do dobré možnosti se v 53. minutě dostal Žondra, opavská obrana ale na poslední chvíli zabránila nebezpečí. O dvacet minut později si narazil Dupkala s Korčianem, druhý jmenovaný však trefil pouze nohy padajícího Hampela. V poslední desetiminutovce o sobě dali znát také Opavští, konkrétně Jurečka, který však na Šroma, který v uplynulém ročníku druhé nejvyšší soutěže vychytal hned třináct čistých kont, nevyzrál.

Pojistku následně nepřidal ani Nekuda, který byl trenéru Baránkovi k dispozici již od úvodního hvizdu. Zatímco ve středu se opavský útočník prosadil proti Mikulovicím hezkým lobem, tentokrát zvolil přímou střelu, kterou ovšem poslal jen do rukavic Šroma. V závěrečných minutách se Olomoučtí snažili nadechnout k tlaku, defenzíva SFC ale pracovala na výbornou.

Nic dalšího se již na trávníku nestalo. Po konečném hvizdu svítilo na světelné tabuli skóre 0:1, které signalizovalo vítězství Opavy, a hráči tak mohli společně s početným davem svých příznivců slavit další tři body do tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy, ve které patří po dnešním utkání Barankovým svěřencům první příčka.