Slezský FC čeká derby v Hlučíně, který se ocitl ve velké krizi

01.11.2013, autor Redakce
O P A V A - Opavské fotbalisty čeká v sobotu 2. listopadu od 14 hodin velké třetiligové derby na půdě Hlučína. Ten čtyřikrát v řadě prohrál a klesl na předposlední místo tabulky. Uspěje Slezský FC na hřišti pod silem?
13.kolo, sobota 2.11.2013, 14:00
Hlučín Hlučín
1:1
Andrejko – Štefek, Bogdaň, Heiník, Barcal – Žižka (74. Polášek), F. Hanus, Ondrušík, Mucha (90. Wludyka) – M. Hanus (78. Lukáš), Ptáček (74. Malchárek).

Hampel – Hrabina, Švec, Dvorník, Keresteš – Jurečka (65. Sedláček), Wirth, Grussmann, Schaffartzik – Nekuda (85. Neubert), Komenda.

Branky: 85. Heiník – 73. Wirth z pen. Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Boček. ŽK: Štefek, Bogdaň, Heiník, Žižka – Wirth, Grussmann. ČK: 70. Štefek (Hlučín).
+10+10+10

V úvodu zápasu měl více ze hry Hlučín, ale do vážných šancí se paradoxně jako první dostali Opavští. Jurečka našel po patnácti minutách pěkným centrem zprava Nekudu a jeho střela byla zblokována na roh. Krátce nato následoval i druhý, ale ani z něj žluto-modří neudeřili. Poté Heiníka na několika metrech přesprintoval Grussmann, z dobře vyhlížející pozice před brankou však ani nezakončil. Následně tentýž agilní záložník zakroutil míč z přímého kopu přesně k tyči, ale brankář Andrejko s vypětím všech sil vytlačil balon mimo tyče.

Pak chyboval na levé straně hřiště domácí Mucha a Schaffartzik unikal z ostrého úhlu sám na brankáře, jenže jeho střela po zemi jen lízla tyč a šla mimo. Z dalšího rohu Slezského FC, který rozehrál Keresteš hlavičkoval Komenda nad branku.

V závěru první půle zahrozili také Hlučínští. Po jednom ze závarů hlavičkoval Heiník do tyče, odkud se balon odrazil před brankovou čáru, kde míč zalehl gólman Hampel. Následně ještě Žižka odcentroval na Štefka, ale ani jeho hlavička gólem neskončila a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Hned po změně stran se do slibné příležitosti probil hlučínský matador Martin Hanus, ale z vápna napálil míč vedle opavské svatyně. V 58. minutě podnikla Opava rychlý brejk a Jurečka ranou z voleje zazvonil na břevno. Střídající Sedláček pak poslal míč na Nekudu, který jej přiťukl do běhu Grussmannovi, jenže ani tentokrát Andrejka nepropálil.

V 70. minutě se na hlučínské hráče spustila pohroma. Nejprve byl po druhé žluté kartě zbytečně vyloučen Štefek a o dvě minuty později sestřelil Žižka ve vápně unikajícího Keresteše a byla z toho penalta. K ní se postavil Wirth a bez problémů otevřel skóre.

Vypadalo to, že Slezský FC už své těsné vedení udrží. Byl častěji na míči a zejména jeho standardky byly pro Hlučín vždy velkým nebezpečím. Domácí ale zbraně nesložili a po dalším útoku přišel o balon Schaffartzik, hosté na nic nečekali a míč rychle dostali až do opavské šestnáctky, kde se nejlépe zorientoval obránce Heiník a přesnou hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1.