Slezský FC hostí dosud neporažené Táborsko. Poradí si s ním Opava?

19.09.2014, autor Redakce
O P A V A - Dalším soupeřem, který se představí na opavském trávníku, bude Táborsko. Jihočeši se loni rvali do posledních kol o postup do ligy a ani letos nejsou jejich výsledky špatné. Tým kouče Petra Frňky ještě ani jednou neprohrál, a to už v kádru nefiguruje jméno fotbalového básníka Jana Šimáka, s kterým klub před nedávném rozvázal smlouvu. Zápas v Městských sadech startuje v sobotu 20. září od 18 hodin.
7.kolo, sobota 20.9.2014, 18:00
3:3
Táborsko Táborsko
Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka (69. Grussmann), Horka – Svatonský (77. Vavřík), Ševčík, Schaffartzik – Mrázek (80. Kumzanović).

Toma – Kotrba, Cíferský, Mráz, Divíšek (46. Presl) – Javorek – Ciku (73. Přeučil), Traore, Džafič, Tusjak – Musiol (53. Strnad).

Branky: 6. Pospěch, 12. Ševčík, 51. Horka - 11. a 79. Džafič, 50. Ciku. Rozhodčí: Berka – Vlasjuk, Caletka. ŽK: Metelka, Mikula - Džafič, Traore, Strnad, Javorek.
Diváci: 2241
+12+12+12

Úvod zápasu byl pořádně divoký a opavští fotbalisté se už po pěti minutách probili do první slibné šance. V té se objevil záložník Slezského FC Schaffartzik, jenže toho skvěle vychytal brankář Toma. V 6. minutě se poprvé měnilo skóre. Navrátilec Zdeněk Pospěch se z necelých dvaceti metrů opřel do míče a parádní střelou vymetl pavučinky v levém horním růžku hostující brány.

Vedení Opavy mohl hned nato zvýraznit mladý Ševčík, jenže v zakončení neuspěl. O chvíli později přišel zákonitý trest, kdy Džafič napřáhl z dálky a trefil se přesně k tyči – 1:1. Bláznivý začátek utkání ale pokračoval. Ve 13. minutě si vzal balon Ševčík, obhodil si dva obránce, sám před Tomou nezaváhal a Slezané znovu vedli. Slezský FC určoval tempo zápasu a dostával se do řady šancí. Nejprve byla zblokována rána Horky, pak si Mrázek narazil s Ševčíkem, ale ani on třetí gól Opavy nepřidal.

Krátce po změně stran přišel Mikula ve středu hřiště o míč, hosté podnikli útok do rozhozené opavské obrany a Albánec Ciku podruhé srovnal. Opavská odpověď však byla znovu blesková. Po rohovém kopu se ocitl na zadní tyči neobsazený Horka a tvrdou ranou z voleje poslal Opavu do vedení.

Na druhé straně do slibné pozice pronikl agilní Traore, jenže jeho střelecký pokus zlikvidoval Květon. Táborsko po třetí inkasované brance ožilo a začalo domácí výběr přehrávat. Nakonec se mu podařilo potřetí vyrovnat, když v 79. minutě vypálil tři metry před šestnáctkou Džafič a výstavní střelou upravil na 3:3.

V závěru se mohl stát hrdinou střídající Grussmann, ale jeho rána zazvonila na břevno. Tři body si ale mohli nakonec odvést i Jihočeši. Po křídle se před bránu dostal Tusjak, dal si míč kolem Květona, jenže se dostal do téměř nulového úhlu, zakončil do boční sítě, a tak se ve Slezsku body dělily.

Jan Baránek (trenér SFC Opava): „Hrál se pěkný, oboustranně útočný fotbal. Vytvořili jsme daleko víc šancí a tři góly, které jsme dostali, padly po hrubých individuálních chybách. Nešlo o žádné vypracované akce. Akceptoval bych, kdybychom dostali gól ze dvou, tří šancí, které hosté měli. Táborsko ale bylo velice slušným, herním soupeřem. Výsledek je pro mě zklamáním, protože jsme mohli vést 2:0 nebo 3:0 a zápas mohl být rozhodnutý.“