Slezský FC hostí ústeckou Armu. Skuhravý: Potřebujeme pomoc fanoušků

23.03.2018, autor Redakce
Opava – Jeden bod ze dvou zápasů vytěžil sobotní soupeř Opavy z Ústí nad Labem. Naopak opavský tým exceloval. Nejen to ho staví do role velkého favorita. Trenér Slezanů Roman Skuhravý si dobře uvědomuje, že jeho výběr nečeká nic lehkého.
17.kolo, sobota 24.3.2018, 16:00
2:0
Ústí n. L. Ústí n. L.
Šrom – Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik, Zavadil – Pospěch (84. Jursa), Kuzmanovič, Stříž (62. Kayamba) – Smola (80. Puškáč), Jurečka. Trenér: Roman Skuhravého.

Vašek – Zeman, Pokorný, Pimpara, Šnirc – Simo – Pilík (70. Jindráček), Miskovič (76. Drame), Richter – Jakubov, Novotný (76. Procházka). Trenér: Aleš Křeček.

Branky: 23. Kuzmanović, 57. Smola.
Rozhodčí: Julínek – Dresler, Podaný.
ŽK: Jakubov (Ústí nad Labem).
Diváci: 3683

Opavský trenér Roman Skuhravý udělal v základní sestavě několik změn. Od začátku si poprvé na jaře zahráli Tomáš Smola s Michalem Střížem. Hned v úvodu stálo při Opavě štěstí, když Zeman trefil hlavou tyč.

Neuběhlo ani patnáct minut hry a hořelo to před ústeckou bránou, kterou mimochodem hlídal ex-opavský gólman Petr Vašek. Pak Žídek upaloval po straně sám, poslal balon do vápna, ale Simerský před bránou ve skluzu netrefil míč.

Slezané se dočkali po dvaceti minutách hry. Zdeněk Pospěch našel Nemanju Kuzmanoviće a opavský kapitán povedenou střelou překonal Vaška. Krátce po změně stran se proti ústecké šanci zaskvěl domácí brankář Vojtěch Šrom a Slezský FC pochopil, že ideální bude vstřelit uklidňující druhý gól.

Pojistka přišla hned vzápětí. Václav Jurečka vybojoval rohový kop. Z něj Pavel Zavadil zakroutil pěkný centr na hlavu Tomáše Smoly, který navýšil opavské vedení – 2:0. Po hodině hry Jurečka patičkou přiťukl míč Pospěchovi, jenž unikal sám na Vaška. Ten ho ale vychytal.

O chviličku později zblízka přestřelil ústeckou bránu Kuzmanović. V nastavení Arma kopala penaltu, jenže Richter selhal a přestřelil opavskou bránu. Slezský FC si svůj náskok pohlídal a slaví třetí jarní vítězství v řadě. Potřetí za sebou bez inkasovaného gólu a tentokrát navíc před návštěvou sezony. Do Městských sadů si našlo cestu 3 684 diváků. Děkujeme!