Slezský FC je vítězem MSFL! V Krnově si poradil i s Orlovou

07.06.2014, autor Redakce
K R N O V - Fotbalisté Slezského FC mohli už před týdnem slavit návrat do Fotbalové národní ligy. V sobotu si vítězstvím nad Orlovou pojistili první místo v tabulce, které jim už nikdo nevezme. Skóre sobotního duelu odšpuntoval přesnou hlavičkou Mrázek, na startu druhé půle se trefil Schaffartzik a třetí zásah přidal po hodině hry Nekuda. Opava si tak s Orlovou poradila hladce v poměru 3:0.
29.kolo, sobota 7.6.2014, 16:30, Krnov
3:0
Slavia Orlová Slavia Orlová
Květon – Vavřík, Metelka, Dvorník (81. Sedláček), Mat.Hrabina (77. Můčka) – Horka – Grussmann (61. Jurečka), Polách (82. Schneider), Schaffartzik – Mrázek (72. Komenda), Nekuda.

Szarowski – Vlk, Kaizar, Skoupý, Janso – Sporysz, Kroček, Urban, Tomáš (89. Dzida) – Puškáč (86. Renta), Kopel (88. Pacanovský).

Branky: 33. Mrázek, 46. Schaffartzik, 61. Nekuda. Rozhodčí: Dresler – Boček, Richtár.
Diváci: 881

Úvodní desetiminutovka utkání toho moc záživného nepřinesla. První chvilku vzrušení evidovali diváci po dvanácti minutách, kdy centr Vavříka propadl až k Schaffartzikovi, jenže jeho střela ze tří metrů byla tečována na roh. Krátce nato Polách parádní technickou finesou ve stylu „pojď sem, kam jdeš“ zbavil protihráče, krátkým pasem vyslal dopředu Nekudu, ten dal míč pod sebe na Schaffartzika, ale i jeho druhá rána byla tečována na roh.

Po půlhodině dostal ideální míč do běhu Nekuda a šel by sám na brankáře Szarowského. Ten ale zareagoval včasným vyběhnutím a balon těsně před dobíhajícím Nekudou ukořistil. Zničehonic ale zahrozili hosté. Puškáč pronikl odvážně kolem lajny a špičkou nohy píchl míč kolem Květona, kterého zachránila levá tyč. V závěru se do velké šance probil špílmachr Opavy Polách, jenže jeho rána z vápna bez přípravy jen lízla pravou tyčku orlovské brány.

Druhý poločas začali Opavští skvěle. Důrazný Mrázek vybojoval míč, zatáhl jej do vápna, kde balon přistrčil Schaffartzkovi a jeho první dotyk s míčem ve druhé půli skončil gólem, když opavský záložník chladnokrevně propálil Szarowského – 2:0. Od té doby byl Slezský FC jasným pánem hrací plochy.

V 54. minutě se ke střele z dobré pozice odhodlal Nekuda, ale jeho ránu po zemi Szarowski kryl. To se však Nekuda teprve zastřeloval. O sedm minut později už Nekuda zakončil povedenou akci Slezanů svou třináctou trefou v sezoně a bylo to 3:0.

V závěru dal trenér Baránek příležitost hráčům z lavičky a ti hostující obraně pořádně zatápěli. Komenda přiťukl míč Hrabinovi, ten našel Jurečku, který však v tísni pálil vysoko nad. Pak se povedenou akcí blýskl Můčka, jenž poprvé nastoupil v soutěžním utkání za opavské áčko, poslal míč na Nekudu, který patičkou oslovil Komendu, ale ani ten nemířil přesně.

Těsně před svým vystřídáním Polách patou přistrčil míč na Schaffartzika, jeho ránu Szarowski s vypětím všech sil vyrazil a stihl zlikvidovat také dorážku dobíhajícího Jurečky, který zakončoval téměř z nulového úhlu. Jurečka se vzápětí probil do další velké šance, kdy po rychlém brejku unikal z boku sám na brankáře, ale jeho střela po zemi bohužel skončila těsně vedle pravé tyče.