Slezský FC jede do Hulína, udělá další krok k postupu?

23.05.2014, autor Redakce
O P A V A - Opavští fotbalisté před sebou mají poslední čtyři zápasy MSFL. V sobotu 24. května 2014 od 16:30 se na hřišti Hulína utkají s tamním Spartakem, sedmým mužstvem třetiligové tabulky. Povede se Slezanům prodloužit čtyři zápasy trvající sérii vítězství i v Hulíně?
27.kolo, sobota 24.5.2014, 16:30
Spartak Hulín Spartak Hulín
1:0
Vogl – Barcuch, Číhal (71. Mršťák), Ruman, Letrik – Krhut (88. Kadlec), Červenka, Laciga, Zlámal, Dvořáček (89. Paciorek) – Kopečný.

Květon – Vavřík, Metelka, Dvorník, Mat. Hrabina – Horka (71. Sedláček) – Jurečka (63. Grussmann), Polách, Schaffartzik – Mrázek, Nekuda (56. Komenda).

Branka: 8. Zlámal. Rozhodčí: Julínek – Hanáková, Černý. ŽK: Červenka - Metelka.
Diváci: 220
+16+16+16

Úvod zápasu patřil domácím, kteří vstoupili do utkání nebojácně a už po osmi minutách se dočkali prvního gólu. Rohový kop Hulína obrana Slezanů odvrátila pouze ke Zlámalovi, který se s míčem otočil a střelou naslepo ke vzdálenější tyči poslal Spartak do vedení.

Opava se poprvé ozvala zásluhou Jurečky, jenže jeho rána z 20 metrů nemohla domácího gólmana Vogla vystrašit. Ve 27. minutě vypálil bez přípravy Mrázek a Vogl musel opět zasahovat. Slezský FC se snažil hrozit především centry ze stran, jenže s nimi si pozorná hulínská defenziva dokázala poradit.

Jako v případě slibného opavského brejku, kdy Polách posunul balon doprava na rozběhnutého Jurečku a jeho centr těsně před Nekudou srazil na roh jeden z domácí beků. S přibývajícími minutami Opavští svého soka dokázali zmáčknout, ale další gól už diváci neviděli.

Po změně stran Slezané přidali. Nejprve se zastřeloval z dobré pozice Polách, jenž vystřelil těsně nad bránu. Pak neuspěl ani Schaffartzik po centru Polácha a na druhé straně po rychlém brejku vypálil z rohu vápna vysoko nad Krhut. Žluto-modří cpali do hulínské šestnáctky jeden centr za druhým, pozorní Spartakovci ale útoky Opavy odráželi.

V závěrečné čtvrthodince selhal sám před bránou po Sedláčkově vysunutí Mrázek a krátce nato vytěsnil výbornou střelu Schaffartzika mimo tyče gólman Vogl. Schaffartzikovi nebylo přáno ani v 85. minutě, kdy zazvonil na tyč, a tak Slezský FC nezískal ani bod.