Slezský FC jede do Prahy. Na Žižkově se utká s Vyšehradem

21.08.2015, autor Redakce
O P A V A - Začátek nové sezony Fotbalové národní ligy našemu áčku vyšel téměř na výbornou. Po třech kolech má na kontě sedm bodů a nebýt smolného závěru na Střeleckém ostrově, mohl být bodový zisk nejvyšší možný. V neděli 23. srpna se od 10:15 představí svěřenci trenéra Jana Baránka na Žižkově, kde se střetnou s nováčkem FNL Slavojem Vyšehrad.
4.kolo, neděle 23.8.2015, 10:15
Vyšehrad Vyšehrad
0:0
Štěpanovský – Šimkovský, Egert, Petrášek, Macháček – Kučera, T. Krbeček, Šraga – Smolák, (76. Schön) Podrazký (86. Polanský) – Jindráček (61. Blažek).

Vašek – Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka – Žídek – Jurečka, Janetzký (57. Mrázek), Schaffartzik – Jursa – Kuzmanovič (90. Machálek).

Bez branek.
Rozhodčí: Lerch – Kříž, Kožár.
ŽK: Kuzmanovič (Opava).
Diváci: 722
+12+12+12

Úvod zápasu byl z obou stran velmi opatrný a dlouho se čekalo na kloudnou fotbalovou akci. Po dvaceti minutách vypálil z hranice vápna Jurečka, ale s jeho skákavou střelou si poradil Štěpanovský. Krátce nato Jurečka vysunul Kuzmanoviče, jenž poslal míč do vápna, Žídek však v ideální pozici míč netrefil.

Po změně stran měli dvě slibné příležitosti domácí fotbalisté. Nejprve zaváhala opavská defenziva a v šestnáctce zůstal volný Smolák, jenže z ostrého úhlu bránu Slezanů přestřelil. Tentýž hráč pak hlavičkou usměrnil balon do poloprázdné brány, ale gólmana Vaška na brankové čáře zastoupil opavský kapitán Dvorník.

Na startu druhé půle našel Schaffartzik ostrým centrem do vápna Jurečku, jenže jeho hlavička šla těsně nad břevno vyšehradské svatyně. V 69. minutě to v opavské šestnáctce hořelo. Míč po zblokovaném centru Macháčka propadl ke střídajícímu Blažkovi, před kterým zívala prázdná brána, ale k pravé tyči na poslední chvíli přiskočil Vašek a fantastickým skokem zabránil domácímu hráči ve skórování.

Vyšehradu mohl v závěru tři body zařídit Podrazký, jeho rána se však mezi tři tyče nevešla, a Opava tak veze z žižkovského stadionu cenný bod.