Slezský FC jede ven, ukáže se ve Vlašimi

06.04.2017, autor Redakce
Opava – Do nepříliš oblíbené destinace mají o víkendu namířeno fotbalisté Slezského FC, kteří se v sobotu 8. dubna od 16.30 představí na hřišti Vlašimi. Slezané budou chtít pod Blaníkem napravit překvapivé zaváhání z posledního druholigového zápasu s Pardubicemi.
21.kolo, sobota 8.4.2017, 16:30
Vlašim Vlašim
1:2
Nguyen – Piško, Wiesner, J. Štochl, Tusjak – Janda (60. Reiter), Hašek (89. Jíra), Kulhánek, Kučera – Vyhnal, Hadaščok (80. Tarczal). Trenér: Miroslav Brožek.

Fendrich – M. Helebrand, Simerský, Radić, Čelůstka – Schaffartzik – Janetzký (60. Jursa), Mozol (71. Puškáč), Zapalač – Smola (46. Jurečka), Kuzmanović. Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 42. Vyhnal – 84. Jurečka, 90+2. Jurečka.
Rozhodčí: Nenadál – Vitner, Horák.
ŽK: Kulhánek, Vyhnal – Janetzký, Smola, Radić.
Diváci: 575

Opavský kouč Roman Skuhravý udělal v sestavě několik změn. Jen na lavičce byli Jan Žídek s Matějem Hrabinou. V základu začali Matěj Helebrand s Markem Radićem. Úvodní pasáž zápasu toho moc zajímavého nepřinesla.

První vzruch přinesla Tusjakova standardka. Domácí obránce centroval na zadní tyč, ale nikdo jej netečoval a balon skončil jen těsně vedle opavské brány. Slezané poprvé vystřelili na vlašimskou svatyni v 17. minutě, kdy to z dálky zkusil Mozol. Jeho ránu si ale brankář Nguyen pohlídal.

Zhruba o deset minut později Kuzmanović upaloval tísněný bekem na domácí bránu. Srbský útočník se prodral do zakončení, jenže Štochl jeho ránu tečoval na roh. Po půlhodině hry Smola sklepl balon pro Mozola, který vypálil bez přípravy, a Nguyen musel na zem.

V závěru první půle ovšem udeřilo na opačné straně. Domácí zakombinovali na pravé straně, Hadaščokovu střelu tečoval Radić k Vyhnalovi, jenž poslal míč kolem Fendricha do sítě, a Vlašim vedla.

Po změně stran nejprve zahrozili domácí, kdy Haškovu ránu zlikvidoval Fendrich. Postupem času ale Slezané přidali a Vlašim se musela mít na pozoru. Závary po průnicích Kuzmanoviće a střídajícího Jurečky však přežila bez gólového trestu.

Někteří z opavských fanoušků už se možná radovali, když po rohu a následné hlavičce Nguyen vyškrábl míč na brankovou čáru. Z dalšího rohu pak vyplynula šance Jursy, který hlavičkoval do břevna.

Aktivní Slezský FC se v 84. minutě dočkal vyrovnávací trefy. Rychlý brejk táhl po pravé straně Jurečka a střelou z rohu šestnáctky propálil Nguyena – 1:1. V nastaveném čase pak dostal Jurečka ostrý pas do běhu, zblízka poslal míč do brány a zařídil export tří bodů do slezské metropole.