Slezský FC má Evropu na dosah. Zbývá porazit Zlín

17.05.2017, autor Redakce
Opava – Opavští fotbalisté se mohou zapsat mezi nesmrtelné, pokud se jim to tedy po spanilé jízdě letošní sezonou MOL Cupu už nepovedlo. Aby nad hlavu zvedli pohár pro vítěze, musí udělat poslední krok – ve finále, které začíná v 17.30 na Andrově stadionu v Olomouci, porazit Zlín.
7.kolo, středa 17.5.2017, 17:30, Andrův stadion, Olomouc
0:1
Zlín Zlín
Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek (C), T. Čelůstka (73. Pospěch) – Janetzký, Radić (56. Jursa), Schaffartzik, Zapalač – Smola, Kuzmanović (61. Jurečka).

S. Dostál – Matejov, Gajič, Jugas (C), Kopečný – Bartolomeu, Hnaníček (78. Janíček), Traoré, V. Vukadinovič (86. Fantiš) – Beauguel (90+4. Bačo), Holík.

Branky: 20. Bartolomeu. Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Dobrovolný – Zelinka. ŽK: Smola – Hnaníček, Kopečný, Bartolomeu, Janíček. ČK: 90+4. Jugas (Zlín). Diváci: 11 219.
Diváci: 11
+14+14+14

Vyrovnaný a relativně poklidný úvod narušila v desáté minutě tvrdá střela Hnaníčka, která ve vápně navíc trochu zaplavala, Fendrich ale dokázal zareagovat a pokryl také následnou dorážku, přestože ta přišla už z ofsajdové pozice.

O deset minut později už byl ale krátký při střele Robeta Bartolomea, jehož nízká skákavá střela propadla za Fendricha kolem bližší tyče – 0:1.

Opava mohla odpovědět o chvíli později. Simerského zablokoval na malém vápně jeden ze zlínských obránců, dorážku Tomáše Smoly pak vytáhl na rohový kop dobře postavený Dostál. Právě Smola měl také další velkou šanci na vyrovnání, to když v 35. minutě utekl zlínské obraně a z pravé strany se dostal s balonem až před brankáře soupeře, střela ale tentokráte Smolovi vůbec nesedla.

Krátce po Smolově šanci prokázal své obranné kvality Schaffartzik, který si výborně poradil s přečíslením Zlína v poměru dva na jednoho. Duo Holík – Bartolomeu vůbec nenechal zakončit a míč nakonec uklidil do zámezí. Před pauzou se ještě pokoušel o střelu z dálky Radić a nemířil vůbec zle, Dostál měl ale míč celou dobu na očích a nadvakrát jej dokázal zkrotit.

Po změně stran měl další dobrou šanci opět zlínský Bartolomeu, naštěstí pro Opavské ale trefil jen střed branky, který si zodpovědně hlídal brankář Fendrich. Do dobré pozice se hnal po dalších deseti minutách Beauguel, který dostal za obranu výborný pas od Bartolomea, míč si ale špatně zpracoval. Následné zakončení Holíka pak nemířilo mezi tři tyče.

Nejaktivnější hráč soupeře Robert Bartolomeu pak vytáhl tvrdou ránu ze střední vzdálenosti, balon ale opřel jen do břevna opavské branky. Horní tyč pak zachránila Opavu ještě při hlavičce Gajiče. Jurečka pak mohl vyrovnat střelou z bezprostřední blízkosti zhruba deset minut před koncem druhé půle, Dostál se ale blýskl dobrým zákrokem a udržel pro Zlín těsné vedení.

Opavští už se v závěru do další šance nedostali a v MOL Cupu končí jako poražení finalisté.