Slezský FC míří do Kroměříže, přivezou Opavští další výhru?

11.04.2014, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisté Slezského FC Opava cestují na půdu zachraňující se Kroměříže s cílem získat další tři body v cestě za návratem do Fotbalové národní ligy. Zápas na hřišti čtrnáctého celku MSFL startuje v sobotu 12. dubna 2014 od 16 hodin. Připíše si výběr trenéra Jana Baránka čtvrté vítězství řadě?
21.kolo, sobota 12.4.2014, 16:00
Kroměříž Kroměříž
3:1
Petr – Da Silva Paulinha (89. Rošťák), Víšek, Stojaník, Komola (46. Handl), Perútka (C), Slamněník, Strašák (80. Janoštík), Šíla, Budín, Šturma.

Květon – Vavřík, Hrabina, Horka, Němec (68. Sedláček), Grussmann (64. Komenda), Nekuda (64. Wirth), Schaffartzik, Polách, Dvorník (C), Mrázek.

Branka: 58. Strašák, 64. Strašák, 88. Šturma (pen.) – 49. Schaffartzik. ŽK: Handl, Šturma – Sedláček, Dvorník. Rozhodčí: Caletka – Trýma, Dubrovský.
Diváci: 450
+12+12+12

Úvod zápasu nenabídl žádné strhující tempo, začalo se hodně opatrně. Do prvního náznaku šance se zhruba po čtvrthodině hry dostal opavský favorit, ale po Poláchově centru a následném odrazu vyslal Grussmann střelu postrádající razanci a zkušený brankář Petr mohl zůstat v klidu.

Opava si následně vytvořila další slibné šance, jenže dalekonosná bomba Vavříka šla těsně mimo a Nekudu vychytal krnovský odchovanec v brance Kroměříže Petr.

Ten si další chvilku slávy připsal zhruba po půlhodině, kdy zlikvidoval dobře mířenou ránu Schaffartzika. Krátce nato domácí faulovali ve vápně Mrázka a kopala se penalta. Tu však Nekudovi chytil famózní Petr, a tak se skóre v průběhu prvního poločasu neměnilo.

Po změně stran se ale děly věci. Nejprve se v první gólové šanci Kroměříže objevil Šturma, Květon však Slezany podržel. Pak ale Vavřík předložil balon Schaffartzikovi, jenž napálil míč k tyči a téměř nepřekonatelný Petr kapituloval – 0:1.

Uběhlo pár minut a Květon vytáhl ze svého repertoáru parádní zákrok proti trestnému kopu Strašáka. Ten ale nemusel smutnět dlouho, protože v 58. minutě po opavské ztrátě ve středu hřiště výše zmíněný kroměřížský fotbalista vyrovnal a dalších šest minut nato se Strašák trefil exkluzivně z přímého kopu a otočil skóre ve prospěch sešívaných – 2:1.

Slezané byli dvěma slepenými góly zcela opařeni a dlouho se z nich nemohli vzpamatovat. Až v závěru mohl srovnat střídající Komenda, ale Víšek na brankové čáře zastoupil Petra. Poslední slovo tak měla Hanácká Slavia, když dvě minuty před koncem výsledek korigoval brankou z pokutového kopu Šturma.